Brýle od Applu nebudou jen doplněk k iPhonu, půjde o samostatné AR zařízení. Přijít má za rok

O tom, že Apple již nějakou dobu pracuje na vlastních brýlích, a to jak pro virtuální, tak pro rozšířenou realitu se mluví už nějakou dobu. Nyní se k situaci opět vyjádřil uznávaný analytik Ming-Chi Kuo s tím, že očekávané brýle pro AR by dokonce měly dorazit již příští rok.

Rozšířená realita je prý nyní pro Apple naprostou prioritou a během 10 let by údajně měla důležitostí v portfoliu značky dokonce předběhnout iPhone.
Brýle však rozhodně nebudou žádné ořezávátko. Kuo tvrdí, že bude mít dokonce dvě samostatné výpočetní jednotky. Ta hlavní bude dokonce výkonnější, než procesory v iPhonech a měla by být zhruba na úrovni počítačů Mac.

n

Chybět by neměl i druhý úspornější čip, který bude řešit práci se senzory a doplňkové výpočty. Kuo také dodává, že podle něj by brýle měly nabídnout dvojici micro OLED displejů od Sony s 4K rozlišením. 

Zařízení bude tedy kompletně samostatné a nebude vyžadovat připojení iPhonu či počítači, což je podle analytika ten hlavní klíč k jeho růstu popularity v příštích letech. Brýle sice budou spolupracovat s ostatními Apple zařízeními, ale budou mít i vlastní virtuální ekosystém, který má přinést lepší uživatelský zážitek. Dočkat bychom se měli prý již v posledním kvartále 2022.

Chytré brýle v poslední době představilo například TCL:

Zdroj: 9To5Mac

Diskuze (25) Další článek: Huawei má náhradu za Google Pay, pomohla služba Curve. Jak to vlastně funguje?

Témata článku: Apple, , , , , , , , Kuo, Zařízení, Realita, Smart Glasses, Doplňky, Počítač, MAC,