Budeme odkládat mobil čelem dolů? Huawei patentoval malý displej mezi fotoaparáty

Nehledě na to, jaké překážky musí nyní Huawei překonávat v souvislosti s výrobou smartphonů, dále pracuje na vývoji nových modelů a přichází i se zajímavými inovacemi. Naposledy si podle portálu LetsGoDigital podal přihlášku k čínskému patentovému úřadu na malý sekundární displej v modulu fotoaparátu.

Postavení panelu vzhledem k objektivům fotoaparátu může být různé – nad nimi, pod nimi, anebo dokonce uprostřed mezi čočkami. Poslední jmenované řešení by bylo asi z hlediska výroby nejméně praktické, protože obvykle všechny komponenty fotoaparátu bývají umístěny bezprostředně vedle sebe. Naopak řešení s displejem nad foťákem nejenže vypadá elegantně, ale může být i praktické.

Při fotografování selfíček zadní kamerou může klidně i malý monochromatický displej sloužit jako přibližný náhled a pokud modul není umístěn úplně v rohu, eliminuje se riziko nechtěného zakrývání čoček prsty při focení. Zadní minidisplej, který by kromě času mohl ukazovat i základní notifikace, může změnit uživatelské. Dnes většina uživatelů odkládá telefon zády na podložku, s použitím tohoto řešení by ale zřejmě preferovanou odkládací stranou byla ta přední s hlavním displejem.

Diskuze (7) Další článek: Plánuje se spojení řad Galaxy S a Galaxy Note od Samsungu? Zatím jen částečně

Témata článku: Huawei, Smartphony, Fotoaparát, Koncepty, Druhý displej, Patent, Malý displej, Řešení, Modul, Kamera, Výroba, Focení, Čočka, Mobil


Určitě si přečtěte