Budoucí Apple Watch se naučí měřit krevní tlak a alkohol v krvi. Senzory už jsou vyrobené

Hodinky Apple Watch by se v budoucnu mohly dočkat spousty nových, užitečných senzorů, které ještě více vylepší jejich schopnosti ohledně měření kvality zdraví. Společnost Rockley Photonics, hlavní dodavatel zdravotnických komponent pro hodinky Apple Watch, totiž představila nové senzory pro využití v chytré elektronice.

Jedná se o celý systém senzorů, dostatečně miniaturizovaných, aby se vešly například i do chytrých hodinek. Sama firma novinku označuje jako „kliniku na zápěstí”. Její součástí jsou nové senzory, jako je snímač tělesné teploty, krevního tlaku, tělesné hydratace a také je schopná detekovat podíl alkoholu, glukózy a laktátu v krvi.

Vzhledem k tomu, že aktuální hodinky Apple Watch mají přijít na trh už na podzim, je velmi nepravděpodobné, že bychom se zmíněných novinek dočkali v letošním modelu. Nejspíš si budeme muset počkat ještě rok. To by korespondovalo i s dřívějšími informacemi od agentury Bloomberg. Letos si budeme muset zřejmě vystačit pouze s redesignem s plochými boky a tenčími rámečky.

Takto jsme v redakci rozpitvali starší Apple Watch:

Zdroj: Rockley Photonics, FrontPageTech

Diskuze (7) Další článek: Huawei může používat čipsety od Qualcommu. Má to ale háček

Témata článku: Apple, Smartphony, Apple Watch, Hodinky, Měření, Spekulace, Smartwatch, Zdraví, watchOS, Alkotester, Bloomberg, Klinika, Krev, FrontPageTech, Senzor, FrontPage, Krevní tlak, Elektronika, G-Sensor, Alkohol, Hydra, Apple Watch na Heureka.cz