Budoucí iPhony nabídnou periskopickou soustavu fotoaparátu a větší zoom

iPhony v roce 2022 pravděpodobně nabídnou mnohem lepší zoomovací schopnosti. Podle predikcí uznávaného analytika Ming-Chi Kua totiž Apple plánuje do iPhonů v příštím roce integrovat periskopické čočky. Jen pro upřesnění, nejde o žádný vysouvací fotoaparát, ale o systém čoček, které jsou umístěny podélně, tedy otočené o 90 ° vůči objektivu a obraz na ně dopadá až odrazem skrze speciální optiku. Díky tomu má telefon více prostoru k použití více čoček.

Podobnou technologii už využívá například Oppo, Huawei a další výrobci, čímž dokážou nabídnout lepší přibližovací schopnosti. Zmíněné spekulaci kolem využití „periskopu“ v iPhonech napovídá také nedávno podaný patent, který tuto technologii potvrzuje. Je tedy možné, že v budoucnu iPhony nabídnou mnohem vyšší optický zoom než je aktuální maximum 2,5× v případě iPhonu 12 Pro Max. Konkurence díky periskopickým čočkám nabízí až 10× optický zoom. 

Takhle funguje periskopický zoom u telefonů značky Oppo:

Via: 9To5Mac

Diskuze (19) Další článek: Pozor na Tečku. Se změnami pravidel hlásí (i v cizině) neplatný QR kód

Témata článku: Apple, iPhone, Technologie, Smartphony, Fotoaparát, Optický zoom, Periskop, Spekulace, Soustava, Čočka, ZoomVybrali jsme nejlepší telefony, které si v červenci 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červenci 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny