Budoucnost je jasná – mobil a televize v jednom

Vyspělí výrobci mobilních telefonů mají o budoucnosti jasno. Zanedlouho s mobilem vybaveným foťáčkem mnoho parády nenaděláte, v módě budou totiž mobily se zabudovanou televizí.
Budoucnost je jasná – mobil a televize v jednom

V našich končinách se teprve pořádně rozjíždí mobilní telefony s barevným displejem nebo v lepším případě dokonce se zabudovaným foťáčkem a ve vyspělém Japonsku už uvažují o novém taháku v mobilním telefonu. Podle jejich slov budou mobily se schopností sledovat a nahrávat televizní přenosy daleko větším bumem na trhu, než dnešní mobily s foťáčky. I když se to může dnes zdát trochu nadsazené, svá slova často dokládají již připravenými prototypy nebo dokonce hotovými modely.

Hodně si slibují zejména od digitálního vysílání, ale i současný způsob vysílání jim nečiní větších problémů (viz. Samsung TV phone). Se svým funkčním prototypem se minulý týden předvedla také společnost Sanyo.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Její model disponoval velkým displejem s rozlišením 176 x 220 pixelů a televizní přenos zobrazoval ve dvou módech. Buď klasicky nebo „naležato“. Aby kvalita příjmu televizního signálu byla co nejlepší, přiklánějí se mnozí výrobci k řešení s několika anténami. I Sanyo použilo dvojí anténu. Hlavní zabudovanou v telefonu a druhou přídavnou. To by mělo zaručit relativně kvalitní příjem, tedy sledování televize i za chůze. Novinka od společnosti Sanyo dokonce umí i nahrávat televizní programy. Na paměťovou kartu o velikosti 128 MB se vleze až 30 minut záznamu.

Největší problém v nasazení podobně vybavených mobilních telefonů představuje jejich velký apetit a s ním spojená velmi malá výdrž na jedno nabití. Výrobci by se rádi dostali na hodnoty alespoň 24 hodin na příjmu s deseti minutami hovoru a hodinou sledování televize. Zatím zůstává jen u přání.

Ve zkratce:

 • Sanyo TV phone (prototyp)
 • Síť:  CDMA 2000 1x
 • Rozměry: 105 x 50 x 30 mm
 • Hmotnost: 150 g
 • Baterie: Li-Ion, 960 mAh
 • Pohotovostní doba: 420 h
 • Doba sledování TV: 90 min
 • Displej: 176 x 220, OLE
 • Kamera: 110 000 pixelů
 • TV reciever: UHF (470MHz – 716MHz)
 • Video: MPEG-4, QVFGA 15fps
 • Audio: MPEG-2 AAC
Diskuze (18) Další článek: Čtenářský kotel: ptejte se Diany Dobálové z Eurotelu!

Témata článku: Mobil, Televize, Budoucnost, Jas, MOBIVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Jak psát, posílat a přijímat SMS na počítači

Jak psát, posílat a přijímat SMS na počítači

Psát a přijímat textovky nemusíte jen prostřednictvím telefonu. Pomocí aplikací od Microsoftu nebo Googlu jej propojíte s vaším počítačem, díky čemuž pak můžete SMS zprávy vyťukávat pohodlněji na klávesnici. Zjednoduší vám to i správu zpráv.

Jan Spěšný
SMSTipy