CAT S60: duální armádní obrněnec s termovizí [recenze]

Můj názor  |  zobrazit i odpovědi (trvale)  |  řadit od nejstarších Komentáře nyní řadíme od nejnovějších.
Tímto odkazem můžete řazení změnit.
 |  nových názorů: 6

Názory k článku

08. 08. 2016 22:30

Elektrikáři v průmyslu budou asi hlavní cílovou skupinou. Škoda že test neobsahuje video nebo fotky z rozvaděče nebo nějakej velkej motor. Pokud někdy spadne cena na polovinu asi nebudu dlouho váhat.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
07. 08. 2016 18:31

Termografická část bude založena na čipu, který je např. ve Flir C2 (http://www.flir.eu/instruments/c2/)... Rozlišení termočipu pak bude 80×60 bodů s tím, že snímek je "vylepšen" konturami z optického foťáku. Dohromady to pak dá těch 640×480 bodů. Myslím, že ani z Flir C2 nelze dostat radiometrický snímek (tedy "co bod, to teplota"), ale jen bitmapu s teplotou uprostřed a barevou stupnicí, podle které lze odhadnout další teploty ve snímku. Co se týče rozdílu teplot, přesnost je čipu asi je ±2 °C. Dalším zdrojem chyb je emisivita povrchů (bílý lesklý povrch vyzařuje hůře než černý matný). V extrémních případech (třeba leštěná měď) může být rozdíl v desítkách stupňů. Jinak spíš v desetinách až jednotkách stupňů. Jak ten Flir C2, tak i tohle je spíš taková sranda-termokamera. Rychle se kouknu, jestli v rozváděči nehřejou povolené šrouby u jističů, nebo kde jsou ve zdi zasekané trubky topení.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
07. 08. 2016 15:57

Tak tohle se soudruhům hrubě nepovedlo.
Telefon měl být zajímavý ze dvou důvodů:
1) odolností
2) kamerou.Odolnost - budiž, ale zas tak často se s telefonem nepotápím a jako odolný telefon můžu používat libovolný s vhodným pouzdrem v ceně jednotek stokorun. Kamera - ta klasická... hrůza. Když budu fotit na stavbě, tak budu mít vždy zhoršené světelné podmínky a málo času. Takže zkoušet několikrát stejný snímek a doufat, že to aspoň jednou zaostří je nepřijatelné
TermoKamera - současná funkcionalita je k smíchu. To že telefon neumí pořádně "live" mód, ale trhá se to, to bych přežil, holt samotná termokamera stojí 50k, to že to kecá s teplotami, to bych taky přežil, pokud je to aspoň konstatní, většinou stejně nepotřebuji vědět jak je co teplé, ale kde to vůbec je. A fakt, že to neumí zaznamenávat fotky ale musí se dělat screenskoty? WTF? čekalj sem inteligentní export do souboru, v kterém si budu moct dodatečně po jednotlivých bodech zjišťovat teploty, ale screenshot s minimem a maximem? TO si dělají srandu? Já tedy doufám, že soudruzi z CAT zapracují a uvedou software do použitelného stavu, tohle se ještě dá zachránit, snad i to ostření.Mám s CAT příšerné zkušenosti, teď jsem si říkal, že se pochlapí, ale opět to nedali. No, snad další generace bude ono.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
07. 08. 2016 14:53

Zkušnosti se značkou CAT a "jejich" telefony? Strašný. Model S50, vlajková loď. Jeden velkej děs. Je to čínský rebrand. Odolnost telefonu, děs, zpracování, děs, výbava děs, cena děs.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
07. 08. 2016 08:16

Jenom bych chtěl upozornit všechny bezmozky, že i ODOLNÝ MOBIL SE DÁ ROZBÍT, protože odolný NEZNAMENÁ NEZNIČITELNÝ!Armádní certifikace je dobrá věc, ale tu mají třeba i tanky a přesto i tank v II. světové válce měl průměrnou životnost 20 minut po nasazení, což je sice extrémně moc oproti 6 vteřinám vojáka pěchoty, ale rozhodně se nedá říct, že by byl "nezničitelný".Vždycky se musím smát, když se bavím s někým, kdo si myslí, že jakmile je na čemkoliv nápis "odolný", tak to musí vydržet absolutně VŠE třeba i výbuch atomovky a pokud ne, tak je to "šmejd" a chyba ne jeho, že se k tomu chová jako hovado, ale výrobce

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
07. 08. 2016 06:34

No nevim, jestli nespravi to ostreni, pak i pres zvysenou odolnost mobil na dve veci, resp. jen na jednu (mobil) a ta druha (foceni) je out. Profik bude mit profi termokameru (btw nechapu, proc se hodnoty o teplotach apod.neukladaji ke snimku, ale je potreba si delat screenshot, to je hrube minus) a zvedavce na foceni termokamerou to brzo omrzi. Jsem zvedavy na prodejni statistiky, pokud je vubec uverejni.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor