CAT zajistí 5G konektivitu i v nepřístupném terénu. Hotspot Q10 si poradí s vodou, prachem i pády

Značku CAT máme na mobilním trhu spojenou hlavně s odolnými telefony. Firma Bullitt Group, která na značku Cat u elektroniky drží licenci však chce své portfolio rozšířit o další produkty. Představila proto 5G hotspot Cat Q10.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Cat Q10 je hotspot, který nabídne 5G konektivitu i v terénu. Výhodou je silná, vyměnitelná baterie.

Jak lze očekávat opět jde o odolné zařízení s obrněným tělem, které zařízení ochrání nejen proti pádům, a to až z výšky 1,8 metrů. Hotspot také získal certifikaci IP68, který mu garantuje odolnost vůči vodě a prachu a také splňuje přísné vojenské normy MIL-STD-810H. Výhodou je i očko v rohu zařízení pro přivázání lanka nebo šňůry. 

Hotspot má díky rychlé 5G konektivitě sloužit hlavně jako kvalitní záložní řešení v případě výpadku pevného připojení, hodit se ale bude kdekoliv na cestách. Kromě toho, že jej můžete připojit skrze USB-C je totiž vybaven i silnou 5 300 mAh baterií, která zajistí internetové připojení po dobu až 10 hodin. Zařízení má ovšem uživatelsky vyměnitelnou baterii, takže není problém ji po vybití vyměnit za náhradní. Kromě toho, hotspot podporuje i reverzní dobíjení, takže jej lze využít i jako powerbanku.

Kromě 5G konektivity hotspot samozřejmě podporuje i starší 4G sítě, které stále nabízí dostatečně rychlé připojení. V obou případech je dokáže skrze hotspot podporující Wi-Fi 6 sdílet až se 32 zařízeními najednou. Myslelo se samozřejmě i na zabezpečení a šifrování sítě. K přístupu hotspotu do mobilní sítě pak slouží fyzická nano SIM. Dostupnost a cenu výrobce zatím neprozradil.

Takto jsme testovali Cat S62 s termokamerou:

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Váš názor Další článek: Qualcomm ukázal 5G modem pro špičkové telefony. Řídí ho AI a přinese vyšší rychlosti i širší podporu pásem

Témata článku: CAT, Smartphony, 5G, Mobilní sítě, Sítě 5G, Příslušenství, Baterie, Konektivita, 4G, Wi-Fi, Zvýšená odolnost, Modem, Elektronika, Bullitt Group, Terén, Bullit, Vybití, Zařízení, Prach, Hotspot, Bullit-Group, Modemy na Heureka.cz