CeBIT 2003: TabletPhone chudší brácha SE P800

O tomto zajímavém komunikátoru probleskly první informace už během podzimu. Počátkem roku byla slíbená jeho premiéra na pultech obchodů, ale jak bývá zvykem, vše se ještě trochu protáhne.
CeBIT 2003: TabletPhone chudší brácha SE P800

Společnost Lexibook je známá především svým působením na poli organizátorů, ale v poslední době se tak trochu věnuje i mobilním komunikátorům. Na podzim ohlášený model Lexibook TAB4000 byl na CeBITu prezentován jen jako TabletPhone. Výrobce má asi nějaké problémy, neboť na CeBITu ukazoval jen makety a to přesto, že už měl být finální výrobek na trhu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TabletPhone nezapře svou podobnost s vrcholným modelem z dílen Sony Ericsson – P800. Na rozdíl od něj je však méně vybavený. Má vlastní operační systém s podporou Javy, možnost rozšířit vnitřní paměť o velikosti 8 MB pomocí paměťových karet SD/MMC, GPRS, IrDA a vestavěnou kamerku. Jeho displej je celkem velký - 31 x 67 mm s rozlišením  256 x 118 pixelů. Již jsou známy i údaje o výdrži na jedno nabití – hovořit s ním budete moci až 210 minut.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Jelikož se od našeho podzimního představení téměř nic nezměnilo (jen cena už klesla o 100 euro na konečných 499 euro) můžete si přečíst jeho popis z pera kolegy Kuruce, který se tomuto tématu věnoval:

(zkráceno)

... Tvary přístroje lze výstižně přirovnat k pouzdru na brýle. Taková krychle nehyzděná špalíkem antény. Hmotnost přístroje je 115 gramů, není to tedy žádný kolibřík. Téměř celou přední stranu zabírá velký barevný dotykový displej, hlavní ovládací prvek telefonu. Dotykové displeje mám rád, obávám se však pohodlnosti při zadávání textu, ať už při psaní textových zpráv či emailů. Displej je velmi malý pro soft-klávesnici, na řadu tedy přijde rozpoznávání psaných znaků.

Z „mobilní“ funkční výbavy opravdu nechybí nic podstatného. Lexibook podporuje datové přenosy GPRS a má vestavěný infraport. Má velkého pamatováka díky vestavěné sdílené paměti. PIM aplikace si rozumí s MS Outlookem, což je pro manažerský telefon nepostradatelná funkce.

Na zadní straně přístroje si můžete všimnou malého objektivu digitálního fotoaparátu. Ten fotí s rozlišením 352 × 288 obrazových bodů. Když už je v mobilu fotoaparát, nesmí chybět podpora multimediálních zpráv MMS. Momentky můžete také ukládat do paměti o kapacitě 8MB. Nebude-li vám paměť stačit, přikoupíte paměťovou kartu MMC libovolné velikosti a je po starostech. Velkokapacitní paměťovou kartu jistě využijete i pro hudební soubory – Lexibook funguje i jako Mp3 přehrávač.

Jak jsem naznačil v úvodu, Lexibook není postaven na žádném známem operačním systému, jako třeba Symbian, Palm či Smartphone 2002. Chybějící funkce a další programy lze doinstalovat díky podpoře mobilní Javy. A vězte, že javových programů roste v poslední době jako hub po dešti. ...

Diskuze (6) Další článek: Odesílání SMS z DreamComu do sítě Eurotelu (téměř) bez problémů

Témata článku: Sony Ericsson P800, CeBIT, TabHity na cestě. Jaké hry si zahrajete v prosinci 2021: Halo Infinite, Solar Ash a další

Hity na cestě. Jaké hry si zahrajete v prosinci 2021: Halo Infinite, Solar Ash a další

Na závěr roku letos moc velkých pecek nemáme. Čeká nás pořádně nabitý závěr zimy a začátek jara a v mezičase můžete dát šanci některým z menších kousků.

Martin Nahodil
Agenda
Oznámena trilogie Crysis Remastered pro PC a konzole

Oznámena trilogie Crysis Remastered pro PC a konzole

Kompletní trilogie sci-fi akce Crysis se podívá na PC a konzole ještě letos.

Michal Maliarov
CrysisCrytekFPS
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Ulefone Armor 11T 5G: obrněný chytrý telefon s termokamerou a podporou 5G

Ulefone Armor 11T 5G: obrněný chytrý telefon s termokamerou a podporou 5G

** Ulefone Armor 11T 5G přichází s 5Mpx termokamerou ** Dalším lákadlem je podpora sítí páté generace ** Zaujme i 8 GB RAM a 256 GB interní paměti

Karel Kilián
TermokameraUlefoneSmartphony
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Calibri končí jako výchozí písmo pro Office. Nástupcem bude některá z těchto pěti alternativ
Vladislav Kluska
Microsoft 365FontyMicrosoft OfficeDesignMicrosoft