CeBIT: Alcatel One Touch S853 – na tohle jsme čekali (doplněno)

TCL&Alcatel na CeBITU představuje svůj doposud nejlepší mobilní telefon. Model One Touch S853 je hudební mobil s podporou MP3 a se stereofonními zvukovými efekty. Kromě toho nabídne také EDGE, Bluetooth, megapixelový fotoaparát a paměťovou kartu. Doplněno o živé fotky a nové informace.
CeBIT: Alcatel One Touch S853 – na tohle jsme čekali (doplněno)

TCL&Alcatel sice na CeBITU trochu zklamal, protože nepředvedl žádný nový chytrý telefon ani komunikátor, nový One Touch S853 si ale přesto zaslouží pozornost. Je to nejlepší mobil, jaký jsme od této značky, nebo dříve od Alcatelu samotného, viděli.

Klepněte pro větší obrázek

One Touch S853 jsme zatím neměli možnost prozkoumat naživo. Jakmile se ale dnes ráno otevře hannoverské výstaviště, stánek TCL&Alcatel bude naše první zastávka. Tento článek, který čerpá z oficiálních specifikací, potom co nejrychleji oživíme vlastními dojmy a živými fotografiemi.

Klepněte pro větší obrázek

Kde začíná Hi-Fi?

TCL&Alcatel OT-S853 je mobilní telefon s rozměry 103 × 47 × 20 mm. Podle obrázku se může zdát příliš masivní, objem ale odpovídá například Sony Ericssonu T68i; jde o poměrně malý mobil s hmotností 93 g. Na první pohled upoutá displej s rozlišením 176 × 220 bodů, který dokáže zobrazit 262 tisíc barev. Samozřejmě je aktivní, jde o typ TFT.

První dojem: Telefon opravdu není velký, na černém lesklém povrchu ale velmi snadno zůstávají otisky prstů.

Pozorně se podívejte na obrázek a všimněte si popisků L a R na obou koncích telefonu. Ano, chápeme to úplně stejně: jsou zde reproduktory. Však se Alcatel také na štítku chlubí „Stereo Surround 2.1“ a ve specifikacích zvukovými 3D efekty. Jednička v „2.1“ by mohla znamenat subwoofer – tady ale opravdu musíme počkat, až telefon uvidíme na vlastní oči.

První dojem: Reproduktory jsou opravdu na obou koncích telefonu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek
Při tomto pohledu jsou reproduktory vlevo a vpravo

S hudbou souvisí také podpora formátu MP3, ke které u slušných telefonů musí příslušet i paměťové karty. S853 si proto porozumí s kartami formátu miniSD. Paměťová karta bude využitelná také s vestavěným fotoaparátem, kterému Alcatel poprvé přisoudil megapixelové rozlišení – 1,3 Mpx. Samotná vestavěná paměť má kapacitu 6 MB.

Poslední hudební funkcí je vestavěné rádio. S telefonem se budou dodávat sluchátka vybavená dálkovým ovládáním přehrávače. Samotný mobil má potom na boku jednoúčelová tlačítka sloužící ke stejnému účelu.

První dojem: I když Alcatel nemá klasický jack 3,5 mm, přesto do něj můžete připojit libovolná sluchátka. Zapojí se totiž až do konektoru v dálkovém ovladači; viz obrázek.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Má EDGE!

Pojďme teď na skok k seriózním funkcím mobilních telefonů. Alcatel si doposud nikdy moc nerozuměl s mobilními datovými přenosy, ale zdá se, že tyto časy jsou pryč. Kromě samozřejmého GPRS třídy 10 se bude možné připojit i přes EDGE – rovněž třídy 10. Nikde nevidím žádnou zmínku o infraportu, mohl by se ale skrývat pod černým štítkem viditelným na jednom z obrázků. Vzhledem k podpoře bezdrátového Bluetooth by ale případná absence infraportu snad ani nemusela vadit.

První dojem: Ano, infraport je opravdu na vršku telefonu.

Nijak nepřekvapí podpora wapu, Javy 2.0, MMS. Zajímavější je Push to talk a rychlé posílání zpráv (instant messaging), u těchto funkcí ale bude zřejmě záležet na tom, jestli je operátor v dané zemi bude chtít.

Telefon používá lithiovou baterii o kapacitě 800 mAh, přesný typ zatím neznáme. V pohotovostním stavu vydrží až 250 hodin, při hovoru prý až 640 minut. Telefon je samozřejmě triální.

První dojem: Trochu jsem čekal nové grafické prostředí, Alcatel ale použil svůj starší osvědčený model, který opět plně nevyužívá možností displeje.

Bylo už načase

Pokud budeme hodnotit jen podle zveřejněných parametrů, nový TCL&Alcatel One Touch S853 se vydařil. Bude to moderní telefon s tolik žádanými hudebními funkcemi, který ale nezaostává ani v datových přenosech.

Živé fotografie

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek


Tip: prohlédněte si 49 živých fotografií se všemi novinkami Alcatelu

Diskuze (135) Další článek: Dnes proběhnou celorepublikové výpadky CDMA

Témata článku: Alcatel, Ostatní, Alcatel One Touch S853, One Touch, Přesný typ, CeBIT, Slušný telefon, Osvědčený model


Určitě si přečtěte

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

** Google od června 2021 zásadně omezí službu Google Fotky. ** Jednou z alternativ je záloha na vlastní NAS. ** Srovnali jsme obě metody po stránce ceny i funkcí.

Jiří Kuruc, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 109

RECENZE: Realme 6 – Tahle výbava za tyhle peníze? Konkurence by měla zpozornět

RECENZE: Realme 6 – Tahle výbava za tyhle peníze? Konkurence by měla zpozornět

** Realme 6 je nejlevnější telefonem na trhu s 90Hz displejem ** S 30W adaptérem dokáže telefon dobít z nuly na sto do 60 minut ** Čtyři fotosnímače sice neumí zázraky, ale ostudu neudělají

Milan Měchura | 12

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 28