CeBIT: nové mobily a příslušenství pod jednou střechou

Prestižní veletrh CeBIT i letos chystá nejedno překvapení. Objeví se nové mobily Siemensu, Sony Ericssonu, Motoroly, Panasonicu, Alcatelu a dalších výrobců, stejně jako nové příslušenství. Víte, co hodlají přestavit jednotliví výrobci?
CeBIT: nové mobily a příslušenství pod jednou střechou

Počínaje středou začne nejvýznamnější veletrh informačních a komunikačních technologií na evropském kontinentu. Všichni výrobci zde představí svá horká želízka pro nadcházející sezónu, která si zde až na výjimky odbudou svou světovou premiéru. Veletrh se koná v německém Hannoveru a naše redakce na něm bude první dva dny (středa, čtvrtek), kdy na něm není tolik dětí chtivých progračních předmětů.

Veletrh CeBIT se také zásadně podepíše i na programové skladbě tohoto týdne na našich stránkách. Každý den přineseme to nejzajímavější, nebude chybět ani záplava fotografií a první dojmy z telefonů,  které se nám dostanou po ruku. Jako vždy se budeme snažit být více než aktuální, nicméně je jasné, že nemůžeme obejít všechy vystavovatele zároveň. Proto je logické, že o některých novinkách napíšeme později.

A které mobilní telefony budou na veletrhu k vidění?

Nokia – Tento dominantní výrobce mobilních telefonů všechna želízka představil již dříve. Díky tomu vás čekají “jen“ první dojmy, ale největší pozornost budeme věnovat šílenosti zvané N-Gage.

Siemens – Siemens rovněž odhalil většinu svých telefonů předem, ale stejně se očekává, že na CeBIT přijede s horkou novinkou S55i. Každopádně se setkáte s modely M55, SL55, které budou oficiálně představeny dnes v poledne a informace o nich jste si mohli exklusivně přečíst už v neděli na našich stránkách. Chybět nebude ani „pekelný stroj“ Siemens SX1 a lowendový kolega A55. Všem se budeme věnovat co nejpodrobněji.

Sony Ericsson – Ještě máme v paměti jeho prezentaci z minulého týdne. Uvidíme, zda si schoval také něco pro CeBIT. V opačném případě vás zahrneme spoustou fotografií.

Alcatel – Jeho „barevná“ modelová řada již netrpělivě vyhlíží první návštěvníky. První „barevné“ Alcatel si vezmeme pod drobnohled a připravíme podrobné články.

Motorola – se nechala slyšet, že na CeBITu bude laškovat s třetí generací sítí a s ní spojenými službami. Na stánku bude vidět mobil pro UMTS A835 a také velmi zajímavé véčko V600, které se nám moc líbí.

Samsung – korejská štika na poli mobilní komunikace je zatím zahalena rouškou tajemství. Uvidíme!

Sagem – stejně jako jeho francouzský kolega se přijede do Německa pochlubit se svými „barevnými“ telefony MY-X6 a inovovaným MY-X5e.

Kromě několika značek působících na našem trhu se očekává hlavně záplava asijských výrobců (Panasonic, LG, Benq a další) – těm nejzajímavějším se nevyhne ani náš „první pohled“.

Klepněte pro větší obrázekAvšak novinky nepřicestují jen z východu, své trumfy hodlají představit i další evropští výrobci jako je Sendo nebo naši sousedé z Rakouska – Tel.Me. Posledně jmenovaný totiž minulý pátek naznačil, kteréže to dva modely budou jeho černým koněm veletrhu. Zde je jejich stručná specifikace.

Tel.Me T919i:

 • Rozměry: 125 x 55 x 24 mm 
 • Hmotnost: 125 g
 • Displej: dotykový, barevný, 256 x 128 pixelů
 • Baterie: Li-Ion, 1000 mAh
 • Pohotovostní doba: až 320 h
 • Doba hovoru: až 180 min
 • Paměť: 6 MB, možno rozšířit pomocí MMC/SD karet
 • Další funkce a vlastnosti: MMS, GPRS, Java, MP3, kamerka

Tel.Me T918:

 • Rozměry: 111 x 50 x 20 mm
 • Hmotnost: 110 g
 • Displej: barevný, dotykový, 128 x 160 pixelů
 • Baterie: Li-Ion, 720 mAh
 • Pohotovostní doba: až 270 h
 • Doba hovoru: až 150 min
 • Paměť: 6 MB
 • Další funkce a vlastnosti: EMS, MMS, Java, GPRS, polyfonní vyzvánění, integrovaná kamerka

Naše pozornost se nevyhne ani švédskému překvapení z konce minulého roku – Neonode N1.

Jak vidíte, novinek bude více než dost. Napište nám do diskuse, kam se máme na CeBITu podívat a na ce nesmíme zapomenout!

Diskuze (6) Další článek: Nokia 7250: nejlepší z celé série (test)

Témata článku: Nokia N-Gage, Siemens SX1, Nov, Str, MOBI, Mobil, CeBIT, První návštěvníkRecenze systému Android 12. Největší skok správným směrem za poslední roky. Zatím ale jen pro někoho

Recenze systému Android 12. Největší skok správným směrem za poslední roky. Zatím ale jen pro někoho

** Android 12 je zatím graficky i funkčně nejjednotnější verze ** Vylepšuje zejména soukromí a práci s oprávněním aplikací ** Na jiných telefonech než Pixelech bude zážitek odlišný

Vladislav Kluska
Material YouAndroid 12Google
Evropská komise to vidí jasně. Česko má jednoznačně nejdražší mobilní tarify v celé EU

Evropská komise to vidí jasně. Česko má jednoznačně nejdražší mobilní tarify v celé EU

** Česko „kraluje“ žebříčku zemí s nejdražšími mobilními službami ** Evropská komise srovnala ceny ve všech 27 zemích EU ** Když se nepočítají neomezené tarify, vychází nabídky našich operátorů katastrofálně

Jan Láska
Předražené službyEvropská komiseTarify a mobilní služby
Rychlá pomoc pro návrat do normálu. K čemu je Android Safe Mode, a jak jej aktivovat?

Rychlá pomoc pro návrat do normálu. K čemu je Android Safe Mode, a jak jej aktivovat?

** V případě problémů s Android telefonem si hned vzpomeňte na režim Safe Mode ** V tomto módu se vypnou všechny vámi stažené aplikace ** Systém se zrychlí a zbaví chyb, jeho využití ale bude omezené

Martin Chroust
Nouzový režimAndroid
Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

** Levné smartphony se už dávno staly spotřebním zbožím ** Použitelný telefon se dá koupit už za dva tisíce korun ** Vůbec poprvé se do výběru dostaly telefony s 5G

Martin Miksa
Nižší třída
8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

** Obě největší mobilní platformy mají svůj tábor skalních příznivců ** Ti mají jasno, proč je právě iOS nebo Android jediný správný systém ** Tady je několik důvodů, proč jablíčkáři nechtějí o robotech ani slyšet

Martin Miksa
SmartphonyiPhoneAndroid
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny