CeBIT: nové mobily a příslušenství pod jednou střechou

Prestižní veletrh CeBIT i letos chystá nejedno překvapení. Objeví se nové mobily Siemensu, Sony Ericssonu, Motoroly, Panasonicu, Alcatelu a dalších výrobců, stejně jako nové příslušenství. Víte, co hodlají přestavit jednotliví výrobci?

Počínaje středou začne nejvýznamnější veletrh informačních a komunikačních technologií na evropském kontinentu. Všichni výrobci zde představí svá horká želízka pro nadcházející sezónu, která si zde až na výjimky odbudou svou světovou premiéru. Veletrh se koná v německém Hannoveru a naše redakce na něm bude první dva dny (středa, čtvrtek), kdy na něm není tolik dětí chtivých progračních předmětů.

Veletrh CeBIT se také zásadně podepíše i na programové skladbě tohoto týdne na našich stránkách. Každý den přineseme to nejzajímavější, nebude chybět ani záplava fotografií a první dojmy z telefonů,  které se nám dostanou po ruku. Jako vždy se budeme snažit být více než aktuální, nicméně je jasné, že nemůžeme obejít všechy vystavovatele zároveň. Proto je logické, že o některých novinkách napíšeme později.

A které mobilní telefony budou na veletrhu k vidění?

Nokia – Tento dominantní výrobce mobilních telefonů všechna želízka představil již dříve. Díky tomu vás čekají “jen“ první dojmy, ale největší pozornost budeme věnovat šílenosti zvané N-Gage.

Siemens – Siemens rovněž odhalil většinu svých telefonů předem, ale stejně se očekává, že na CeBIT přijede s horkou novinkou S55i. Každopádně se setkáte s modely M55, SL55, které budou oficiálně představeny dnes v poledne a informace o nich jste si mohli exklusivně přečíst už v neděli na našich stránkách. Chybět nebude ani „pekelný stroj“ Siemens SX1 a lowendový kolega A55. Všem se budeme věnovat co nejpodrobněji.

Sony Ericsson – Ještě máme v paměti jeho prezentaci z minulého týdne. Uvidíme, zda si schoval také něco pro CeBIT. V opačném případě vás zahrneme spoustou fotografií.

Alcatel – Jeho „barevná“ modelová řada již netrpělivě vyhlíží první návštěvníky. První „barevné“ Alcatel si vezmeme pod drobnohled a připravíme podrobné články.

Motorola – se nechala slyšet, že na CeBITu bude laškovat s třetí generací sítí a s ní spojenými službami. Na stánku bude vidět mobil pro UMTS A835 a také velmi zajímavé véčko V600, které se nám moc líbí.

Samsung – korejská štika na poli mobilní komunikace je zatím zahalena rouškou tajemství. Uvidíme!

Sagem – stejně jako jeho francouzský kolega se přijede do Německa pochlubit se svými „barevnými“ telefony MY-X6 a inovovaným MY-X5e.

Kromě několika značek působících na našem trhu se očekává hlavně záplava asijských výrobců (Panasonic, LG, Benq a další) – těm nejzajímavějším se nevyhne ani náš „první pohled“.

Klepněte pro větší obrázekAvšak novinky nepřicestují jen z východu, své trumfy hodlají představit i další evropští výrobci jako je Sendo nebo naši sousedé z Rakouska – Tel.Me. Posledně jmenovaný totiž minulý pátek naznačil, kteréže to dva modely budou jeho černým koněm veletrhu. Zde je jejich stručná specifikace.

Tel.Me T919i:

 • Rozměry: 125 x 55 x 24 mm 
 • Hmotnost: 125 g
 • Displej: dotykový, barevný, 256 x 128 pixelů
 • Baterie: Li-Ion, 1000 mAh
 • Pohotovostní doba: až 320 h
 • Doba hovoru: až 180 min
 • Paměť: 6 MB, možno rozšířit pomocí MMC/SD karet
 • Další funkce a vlastnosti: MMS, GPRS, Java, MP3, kamerka

Tel.Me T918:

 • Rozměry: 111 x 50 x 20 mm
 • Hmotnost: 110 g
 • Displej: barevný, dotykový, 128 x 160 pixelů
 • Baterie: Li-Ion, 720 mAh
 • Pohotovostní doba: až 270 h
 • Doba hovoru: až 150 min
 • Paměť: 6 MB
 • Další funkce a vlastnosti: EMS, MMS, Java, GPRS, polyfonní vyzvánění, integrovaná kamerka

Naše pozornost se nevyhne ani švédskému překvapení z konce minulého roku – Neonode N1.

Jak vidíte, novinek bude více než dost. Napište nám do diskuse, kam se máme na CeBITu podívat a na ce nesmíme zapomenout!

Diskuze (6) Další článek: Nokia 7250: nejlepší z celé série (test)

Témata článku: Nokia N-Gage, Siemens SX1, Str, CeBIT, První návštěvník, MOBI, Nov, Mobil