CECT W100+: Telefon? Hodinky? Obojí!

Rafičky a kožený pásek? Minulost. Tyhle hodinky mají dotykový displej, fotoaparát a umí telefonovat.
Kapitoly článku

Již v minulosti jsme vám přinesli článek o telefonu-hodinkách s prostým označením M500 od australské společnosti SMS Technology. Doba pokročila, a tak pro vás máme první test hodinek na Mobilmanii. Jedním dechem musím dodat, že se nejedná o ledajaké hodinky. Na svém těle sice nenesou zvučné jméno výrobce, přesto se setkáváme s inovativním telefonem. Má dotykový displej s rozpoznáváním psaného textu, nabízí však mnoho dalšího.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klíčové vlastnosti:

 • telefon v hodinkách
 • teleskopický stylus umístěny v pásku hodinek
 • možnost úpravy délky pásku
 • dotykový displej s podporou rozpoznávání psaného textu
 • bohaté příslušenství v základním balení
 • podpora paměťových karet microSD
 • podpora MassStorage
 • po připojení k USB se z hodinek může stát webkamera

Hlavní nedostatky:

 • jazyk telefonu pouze angličtina (jinak čínština, arabština, ...)
 • hodně zapuštěný displej
 • povrch náchylný k „upatlání“
 • plochý zvuk reproduktoru
 • GPRS na data již nestačí
 • pomalé vyhodnocení písmena napsaného stylusem
 • VGA fotoaparát oproti avizovanému 1,3 Mpix

Obsah základního balení:

 • mobilní telefon W100+
 • dvě baterie s kapacitou 700 mAh
 • nabíječka
 • USB kabel
 • stereo handsfree
 • bluetooth handsfree
 • manuál v angličtině/tradiční čínštině

Název hodinek je obestřen tajemstvím. Nenajdete jej na krytu telefonu, ani v manuálu k přístroji a neznají jej snad ani dodavatelé. V Číně vznikají nové typy telefonů jak na běžícím páse, takže se nemůžeme divit, když je ani výrobce nemá na svých webových stránkách. Ani jinde na internetu se o tomto typu nedočteme mnoho. Z důvěryhodného zdroje se mi do ruky dostala tištěná specifikace telefonu, ale i ta se v několika bodech liší od reality. Alespoň už znám výrobek celým jménem: CECT W100+. Výrobcem těchto hodinek je čínská společnost, která stojí například za plagiátem iPhonu – tPhonem (prohlédněte si jej zde). To mě přivádí na otázku, zda jsou hodinky W100+ další kopií (mně neznámého přístroje), nebo snad CECT založil oddělení pro vlastní vývoj?

Klepněte pro větší obrázek 
Pro představu o velikosti

Prohlídka hlavního dílu

Hodinky W100+ mají dle specifikací rozměry 145 × 45 × 17 mm, ale je zde zahrnuta i délku pásku. Hlavní díl s elektronikou je nepravidelného tvaru s rozměry 66 × 40 × 25 mm a spolu s páskem váží celá soustava 81 gramů. Hlavní díl je možné z pásku zcela vyjmout a třeba pověsit na krk. Ovšem právě jeho umístění na zápěstí dodává na exkluzivitě. V prohlubni na zadní straně se nachází baterie s produktovým označením A6 a kapacitou 700 mAh. Údaj na štítku pod baterií uvádí číslo IMEI a také propiskou napsané, pro nás značně kuriózní datum výroby: 24.12.2007. Na koncích zadní strany se nachází otvory sloužící k přichycení ke gumovému pásku a zoubek na zacvaknutí. Nemusíte se tedy bát, že se vám telefon odpojí od pásku, ani když hodinkami o něco zavadíte. Zoubky jsou na obou stranách stejné, to proto, aby mohly být hodinky umístěny jak na pravou, tak i na levou ruku.

Klepněte pro větší obrázek 

Na čelní straně se nachází ovládací prvky a hlavně dotykový displej s úhlopříčkou 1,3 palce. Zobrazí 262 tisíc barev, jeho pozorovací úhly jsou trošku horší než jsme zvyklí z klasických telefonů, na sluníčku je však docela dobře čitelný. Displej je však zapuštěn na můj vkus příliš hluboko pod okolní plasty, takže lidé s většími prsty budou muset zapomenout na ovládání bez stylusu. Kde u tohoto „watchphonu“ hledat stylus? Na pásku telefonu, je zde umístěn v prohlubni tak, aby byl stále k dispozici. Celokovový teleskopický stylus má plastovou špičku a se svou délkou 28 mm (35 mm po vysunutí) poslouží k základnímu ovládání více než dobře. Po počátečním šoku, kdy si pomyslíte, že něco tak malého nepůjde nikdy ovládat, zjistíte, že to s perem jde docela dobře. Jako alternativa k dotykové vrstvě displeje je k dispozici šest kláves.

Klepněte pro větší obrázek 
Důmyslně ukryté dotykové pero

Nalevo od displeje jsou klávesy pro přijetí a odmítnutí hovoru, mezi nimiž se nachází potvrzovací klávesa OK. V pohotovostním režimu slouží ke vstupu do menu a poté se z ní stává levá kontextová klávesa. Tlačítko s červeným sluchátkem je určeno k rušení voleb či k návratu do pohotovostního stavu. Historii hovorů zobrazíte stiskem zelené klávesy. Na protipólu jsou symetricky umístěny také tří klávesy, slouží k procházení menu nahoru (+) nebo dolů (-), klávesa uprostřed slouží jako pravá kontextová klávesa (v pohotovostním stavu se díky ní dostanete do telefonního seznamu).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Šest kláves na vše, stačí vám to?

Megapixelová iluze

Nad displejem, je umístěna čočka fotoaparátu. První nesrovnalosti se vyskytly při focení, kdy se místo největšího formátu 1280 × 1024 objevil pouze VGA. To je škoda, protože hodinkám by určitě slušel alespoň megapixelový „špiónský“ fotoaparát (nehledě na to, že na krabici hodinek je uvedeno „1,3 Mpix CMOS“. Budeme si tedy muset vystačit se snímky s maximální velikostí 640 × 480 obrazových bodů. Čočka se nachází nad displejem ve zkosené části a je zapuštěna pod povrch, její poškrábání nehrozí. Ještě níže se nachází hodně hlasitý reproduktor krytý plastovou mřížkou. Při přehrávání hudby je zvuk bohužel nevýrazný a plochý, čekat od něj basové složky hudby je zbytečné. Pod dotykovým displejem a pod nápisem Jaguar (určitě se nejedná o název výrobce ani o označení telefonu) se nachází další zkosená část, jenž je zakončena plastovým zoubkem sloužícím pro přichycení k pásku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: , Telefon, Plochý zvuk, Dodávané stereo, Hlavní díl, Hod, Zvučné jméno, Mb maxi, Celková výbava, Výrobce těch, Plastová krytka