Čekání trvalo déle než měsíc. Fitbit Charge 5 po updatu konečně natočí EKG a eviduje skóre Denní připravenosti

Po měsíci od uvedení do prodeje se na chytrý náramek Fitbit Charge 5 dostává aktualizace, která odemyká dvě stěžejní funkce, jenž v základní verzi firmwaru nebyly k dispozici. Jedná se o točení EKG a o skóre Každodenní připravenosti. Před měřením EKG musíte potvrdit, že je vám alespoň 22 let, nepoužíváte kardiostimulátor a současně si uvědomujete, že výstupy z měření jsou jen informativního charakteru, který nenahradí návštěvu lékaře.

Měření trvá půlminutu, stačí jen položit ukazovák a palec na boční elektrody, sedět a nehýbat se. Následně vám náramek analyzuje naměřená data a uvede, zda je rytmus normální nebo vykazuje nějaké abnormality. Skóre Každodenní připravenosti zase z naměřených dat (aktivity, spánek, HRV a další) vypočítává vaše skóre, podle kterého se dozvíte, zda je v daný den vhodné cvičení, nebo uděláte lépe, když budete odpočívat. První data Každodenní připravenosti však získáte až po čtyřech dnech nošení náramku, my tedy budeme mít první relevantní údaje až v průběhu nadcházejícího víkendu.

Fitbit: skóre Každodenní připravenosti:

Aktualizace náramku se nabídne automaticky v aplikaci Fitbit, která vás upozorní na dostupnou „Aktualizaci softwaru sledovacího zařízení“. Pokud aplikaci prominete ne zcela ideální překlad, krátce po aktualizaci (která může zabrat až 40 minut) můžete aktivovat obě zmiňované funkce s detailním vysvětlením, k čemu slouží. Redakční představení zatím nejpropracovanějšího chytrého náramku Fitbit Charge 5 si můžete přečíst zde.

Představení náramku Fitbit Charge 5:

Váš názor Další článek: Instagram chystá systém předplatného. Za exkluzivní obsah budete platit až stovku měsíčně

Témata článku: Chytré náramky, Aktualizace softwaru, Update, EKG, Aktualizace, Fitbit, Měření, Skóre, Čekání, Fitbit Charge, Náramek, Připravenost, F +, Data, FIT, HRV, Chytré hodinky Fitbit na Heureka.cz