Ceny za design: bodoval Samsung, Huawei a Xperie

Prestižní ocenění organizace International Forum získal Samsung Galaxy S II, ale také telefony pro seniory či japonský high-end smartphone.

V únoru se vyhlašovaly prestižní ceny za design za rok 2011. Nejlepší produkty ocenila organizace International Forum (iF) v Mnichově. Ve světě designu jde o jedno z nejvýznamnějších ocenění produktového designu, oceněné položky jsou rozděleny do 16 různých kategorií a my se dnes zaměříme na telekomunikace. Puncem iF se mohou pyšnit různorodé výrobky či řešení, od telefonů pro seniory přes sluchátka až k japonskému high-end smartphonu.

Sharp Aquos 104SH

Super tenký smartphone Sharp Aquos 104SH s 4,5palcovým HD displejem, který má rozlišení 720 × 1 280 bodů. Tloušťka přístroje činí jen 8,74 mm, krom ní se může chlubit i odolností vůči vodě. Sharp má dvoujádrový 1,5GHz procesor a 12MPx fotoaparát. Vybaven je operačním systémem Android. Další benefit přináší majitelům televizí Sharp. S TV dovede komunikovat bezdrátově, nahrané programy jde přehrávat i na displeji mobilu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekSharp seženete u japonského operátora Softbank • foto: mobiflip.de

Acer S500

Další androidový smartphone, tentokráte od Aceru. Pyšnit se může dvoujádrovým procesorem s taktem 1,5 GHz, 4,3palcovým HD displejem s rozlišením 720 × 1 280 bodů a nízkou tloušťkou těšně pod centimetr. Má 8MPx kameru a umí NFC. Premiéra nového Aceru proběhla na MWC 2012.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nový Acer je sexy, co říkáte? • foto: TheVerge.com

Samsung Galaxy S II

Vlajková loď Samsungu, kterou netřeba dlouze představovat. Recenzi telefonu najdete zde, jelikož je Galaxy S II loňský model, mobilní svět nyní očekává jeho pokračovatele.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Galaxy S III přijde ještě letos, dvojka získala cenu za design • foto: Yugatech.com

Fujitsu IS12T

Mango, které startovalo v Japonsku loni v létě. Má zvýšenou odolnost vůči vodě a prachu, sympatické rozměry 59 × 118 × 10,6 milimetru a hmotnost 113 gramů. Má 1GHz procesor, 3,7palcový displej s rozlišením 800 × 480 bodů a 13,2MPx fotoaparát. Umí DLNA a NFC, které ale Windows Phone 7.5 nezvládá. Pro Japonce samozřejmě v několika barevných variantách.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekOceněné Mango od Fujitsu v rukou sličných hostesek • Foto: GeekyGadgets.com

Huawei U8850 Vision

Tenký Android od čínského výrobce elektroniky všeho druhu. Má 3,7palcový LCD displej, 3D uživatelské rozhranní a procesor Qualcomm s taktem 1 GHz. Jeho tělo pokrývají kovové části, porota ocenila jeho oblé křivky. Telefon kombinuje různorodé materiály jako sklo a kov a cílem působit esteticky na dotek i na pohled.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Designový kousek Huawei Vision si odnesl ocenění • Kekeran.com

Sony Ericsson Xperia Active a další

V Barceloně mluvili představitelé designu, chtějí si na něm dát záležet. Krom modelu Activ si tato nyní už bývalá značka odnáší ocenění i za modely Xperia Play, mini pro a Mix Walkman. Model Acive však získal zlatou cenu iF product design awards. Vyznačuje se kvalitním dotykovým displejem odolným proti poškrábání, který lze ovládat i mokrými prsty a využívá technologie pro zobrazení i za jasného slunce.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vavříny vítězství patří Sony Ericssonu a modelu Xperia Active • foto: GSMdome.com

Elderly Phone CP-18 a CP-41

V jednoduchosti je síla a telefony pro seniory komplikované být nesmí. Tyto dva telefony pro starší a pokročilé se mohou chlubit SOS tlačítkem, LED diodou a velmi nízkou mírou vydávaného záření. Oba mají dostatečně velká tlačítka a písmena v menu. Sofistikovanější CP-41 nabídne navíc zvýšenou odolnost proti vodě, prachu, vibracím a nešetrnému zacházení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Cenu za design může vyhrát každý produkt. I low-endový telefon pro seniory

Emporia Solid

Pro horolezce, hráče paintballu, chataře a chalupáře či dělníky, pro ty všechny je tu odolný telefon emporiaSolid. Jak už je u telefonů této značky zvykem, přístroj je velmi odolný proti vodě, prachu, nárazům, škrábancům a vůbec všem okolním nástrahám. Displej je velmi kontrastní, telefon umí zvonit hodně nahlas, takže s emporiíSolid nezmeškáte žádný hovor.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Odolný mobil do nepohody • Foto: Mobilarena.hu

Kids Tracking Phone

Uhlídat potomky, to dá zabrat. Čínská společnost Shenzhen Soar Technology proto přišla se zlepšovákem. Dětské sledovací zařízení umožní rodičům monitoring potomků pomocí mobilní sítě. Rodiče mohou ratolesti nastavit detektor pohybu či bezpečností plot, tedy vymezit prostor pro pohyb. Zařízení komunikuje pomocí technologie Text To Speech.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Šikovná věcička, kterou ocení rodiče, dětem se líbit nebude

OmniTouch 8082 MyIC Phone

Tento stolní telefon od firmy Alcatel-Lucent představuje novou kategorii chytrých kancelářských přístrojů. Má velký dotykový displej, intuitivní ovládání a umožňuje přizpůsobit aplikace a kontextová menu firemním požadavkům.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Stolní telefon pro třetí tisíciletí

Nabíječky Panasonic

Nabíječky od Panasonicu s označením QE-TM101, QE-PL201, QE-PL101, QE-CV201 fungují jinak, než jsme zvyklí. Nabíjení je bezdrátové, a to buď ze sítě nebo z baterií AA/AAA dle typu. Telefon je však třeba vložit do speciálního pouzdra. Více už napoví obrázek a video:


Bezdrátová nabíječka Panasonic se u nás neprodává, koupíte ji třeba v Japonsku

Nabíječka QE-TM101 v praxi:

Krom výše uvedených si cenu zasloužily následující produkty:

 • mobilní telefon LG A270
 • mikrofon Motorola APX XE RSM
 • sluchátka Bose AE2i
 • dotykový panel pro výtahy od společnosti New Taipei Cit
 • domácí 3G bezdrátový přístupový bod od Huawei
 • tablet ICE Trinity
 • zařízení pro konferenční hovor Jabra
 • router od společnosti Cisco
 • řešení Chytrá domácnost od čínské společnosti Huawei Device
 • smartphone Galaxy Nexus
 • QWERTY mobil Alcatel One Touch 355 Play a dotykový One Touch 818
 • Stolní aparát Qisda QMP-102 Media Phone
 • stojánek AQUAWAYS Q Stand
 • QWERTY mobil Samsung SGH-i927
 • Samsung T839 (Sidekick 4G)
 • véčko Samsung SHW-A300S/K
 • Tangram Design Smart Case pro iPhone 4/4S
 • Vodafone 555 Blue
 • stojánky pro tablet Tao, Bend, Card od společnosti Foxconn Internetional

Kompletní přehled oceněných produktů v kategorii telekomunikace najdete zde a zde.

Diskuze (20) Další článek: Zapomeňte na Android Market, přichází Google Play

Témata článku: Acer, Huawei, Samsung, , , , Alcatel One Touch 355, Apple iPhone 4, Apple iPhone 4 16GB, Apple iPhone 4 32GB, Apple iPhone 4GB, Emporia Solid, Emporia Solid Plus, Huawei Vision, Samsung Galaxy, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy S II, Samsung Galaxy S III, Sony Ericsson Xperia active, Děs, Samsun, Stolní telefon, Chata, Sam