Češi darovali 1500 telefonů pro válečné uprchlíky. Vodafone přidal SIM karty s kreditem 500 Kč

Češi prokazují neutuchající potřebu pomáhat lidem postiženým válkou na Ukrajině. V rámci sbírky Mobily pro Ukrajinu, kterou v předminulém týdnu uspořádal operátor Vodafone, vybrali na 1500 telefonů. Navíc to není zdaleka konečné číslo, protože na centrálu Vodafonu v pražských Stodůlkách nadále proudí další desítky přístrojů.

Klepněte pro větší obrázek
Dobrovolníci a pracovníci Vodafonu zkontrolovali všechny shromážděné telefony, nabili je a vybavili SIM kartou s návodem v ukrajinštině

Vodafone kromě toho, že sbírku pořádá a organizuje desítky dobrovolníků, přidává ke každému shromážděnému funkčnímu telefonu SIM kartu s předplacenou kartou nabitou 500Kč kreditem. Telefony se SIMkami následně odešle neziskovým organizacím, které se postarají o jejich distribuci do rukou potřebných.

Někteří dárci kupovali zcela nové přístroje

Každý z odevzdaných telefonů jsme zkontrolovali, nabili, otestovali volání, uvedli do továrního nastavení, opatřili předplacenou SIM kartou v hodnotě 500 Kč a letáčkem v ukrajinštině. Prostřednictvím Organizace pro pomoc uprchlíkům a Arcidiecézní charity Praha je předáme válečným uprchlíkům, kteří už dorazili nebo v následujících dnech dorazí do České republiky,“ upřesnila Zuzana Holá, ředitelka komunikace a udržitelnosti Vodafonu.

Sbírka probíhala na prodejnách Vodafonu od 1. do 7. března. Kromě veřejnosti se zapojila i stovka firem a organizací, které uspořádaly interní sbírku mezi zaměstnanci nebo darovaly telefony ze svého majetku. Někteří z nich nakoupili pro tyto účely zcela nové přístroje za desetitisíce korun.

Během třídenní práce dobrovolníci zažili spoustu emotivních momentů. U telefonů běžně nacházeli ručně psané dopisy, některé dokonce v ukrajinštině, s vyjádřením podpory. Několik mobilů také bylo přednastavených do ukrajinského jazyka nebo mělo tapetu s ukrajinskou vlajkou.

Diskuze (7) Další článek: Zelená strategie v číslech. Na odstranění nabíječky z balení iPhonů vydělal Apple miliardy

Témata článku: , , , , Karta, Uprchlíci, Telefon, Dar, Sbírka, Česká republika, Pro +, Ukrajina, Zuzana Holá, SIM kart, Stodůlky,