Česká banka Creditas spouští pilot multibankovní aplikace. Přihlásit se do něj můžete i vy

Česká banka Creditas spustila v pilotním provozu multibankovní aplikaci Richee od českých vývojářů Cleverlance. Podstatou aplikace je ovládání různých bankovních účtů u různých bank z jednoho místa. Pilotní provoz poběží do září, následně v ostrém provozu přibudou další funkce, např. zadávání plateb z jakéhokoli z připojených účtů. K beta testování se mohou zájemci hlásit přímo na stránkách aplikace Richee.

Aplikace je určena pro platformy Android a iOS, používat ji může i ten, kdo nemá u Creditas žádný účet nebo produkt. V současnosti do ní lze přidat účty bank Creditas, Equa Bank, Fio banka a Air Bank. Brzy přibudou ještě Česká spořitelna a Moneta. Přidávání dalších ústavů záleží na zpřístupnění API jednotlivými bankami. Richee se připojuje výhradně přes zabezpečené rozhraní, nikoli pomocí screen scappingu (strojové čtení dat z klientova účtu po poskytnutí přihlašovacích údajů cizí aplikaci).

V současném pilotním provozu nabízí aplikace Richee přehled o zůstatcích na jednotlivých účtech, umožňuje kategorizaci transakcí a automaticky generuje statistiky příjmů a výdajů. Automatické zařazení jednotlivých transakcí do kategorií poskytne podzimní verze. Richee nabízí i vytvoření virtuálního účtu, kam si klient může doplnit vlastní data, například o hotovostních transakcích nebo o účtech, které ještě napojit nejdou. Klíčovou funkcí, která se objeví v podzimní verzi, bude zadávání a autorizace plateb včetně vytváření platebních šablon.

Diskuze (10) Další článek: Sony uspořádá tiskovou konferenci na veletrhu IFA v Berlíně. Na co se můžeme těšit?

Témata článku: iOS, Android, Mobilní aplikace, Aplikace, Mobilní bankovnictví, Equa bank, Česká spořitelna, Air Bank, Creditas, Fio banka, Multibanking, Ban, Účet, Richee, Česká banka, Virtuální účet, Cleverlance, Cizí aplikace, Automatické zařazení, Banka, Ústa, API, Pilotní provoz, Ostrý provoz, Zadávání


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

** Xiaomi Mi 11 Ultra láká na špičkový fotoaparát a druhý displej ** Dvojice modelů Mi 11 Lite uspokojí náročnější uživatele střední třídy ** Překvapením je odlehčená vlajková loď Mi 11i

Martin Miksa | 105

Martin Miksa
DxOMarkDruhý displej
AAWireless: malá krabička, která zpřístupní Android Auto i bez kabelu
Jan Láska
Chytré autoAndroid AutoPro řidiče
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
Co nezvládl Apple, dokázali Číňané. Nabíječka AirPower je na světě, ale nese značku Xiaomi
David Polesný
Nabíjecí podložkaBezdrátové nabíjení
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Vodafone mění firemní slogan a snižuje cenu pevného internetu na polovinu
Jan Láska
InternetAkční nabídkaVodafone