České banky už si na Huawei bez Googlu zvykly. Do AppGallery přibývají jejich aplikace

České banky už si na Huawei bez Googlu zvykly. Do AppGallery přibývají jejich aplikace

Do marketu AppGallery společnosti Huawei postupně přibývají další lokální mobilní aplikace. Nejaktivnější jsou v tomto směru tuzemské banky, zhruba polovina z nich už na AppGallery má svoje mobilní bankovnictví. Nově v poslední době přibyly aplikace od mBank, Raiffeisenbank a také České spořitelny.

Market AppGallery je součástí ekosystému služeb Huawei Mobile Services (HMS), kterým výrobce nahradil v novějších modelech smartphonů vydaných po embargu ze strany americké vlády služby Googlu (GMS), zejména market Google Play. HMS používají smartphony Huawei P40, P40 Pro, P40 Lite, P40 Lite E, Mate 30 Pro, Mate 40 Pro, Mate Xs, Y5p, Y6p a některé další modely.

Aplikace tuzemských bank v AppGallery:

Banka Creditas – Creditas Banking

Raiffeisenbank – Mobilní eKonto Raiffeisenbank

Česká spořitelna – George Česká spořitelna + George klíč

Komerční banka – Mobilní banka + KB Klíč

mBank – mBank CZ

Hello Bank – Hello Bank Česká republika

Nejnověji byl aktualizován George České spořitelny a klíč k této mobilní bance, která dříve korektně fungovala pouze na telefonech se službami Googlu (GMS). „Česká spořitelna je bankou s největším počtem zákazníků v Česku. Zpřístupnění mobilního bankovnictví těmto zákazníkům tedy bylo naprosto nezbytné a jsme velmi rádi, že se nám to společně podařilo,“ říká Lukáš Knotte, ředitel rozvoje HMS ekosystému ve spotřebitelské divizi Huawei Česko.

Z větších bank zatím chybí aplikace ČSOB, Monety, Air Bank a Fio banky. I zde se ale v budoucnu můžeme dočkat rozšíření do AppGallery. „Jsme v intenzivním kontaktu s dalšími bankami, takže přírůstky budou následovat,“ doplňuje Knotte.

Nutno dodat, že všechny uvedené aplikace patří do kategorie mobilního bankovnictví, ale není možné s nimi provádět bezkontaktní mobilní platby přes NFC. Vlastní službu, která by dokázala zastoupit na nových modelech Huawei již nepodporovaný Google Pay, zatím firma nenabízí, ačkoli ji nezávazně slibuje už od loňského roku. Alternativou by mohla být spolupráce s platformou Bluecode, která využívá skenování vygenerovaných čárových kódů, v tomto případě ovšem nejde o klasickou NFC platbu na běžném terminálu v obchodě.

Diskuze (64) Další článek: Zájem o nositelnou elektroniku roste navzdory pandemii, jasnou jedničkou jsou Apple Watch

Témata článku: Huawei, Mobilní aplikace, Aplikace, Google Play, Mobilní bankovnictví, Google Pay, Moneta, Komerční banka, Huawei AppGallery, AppStore, ČSOB, Fio banka, Air Bank, HMS, Česká spořitelna, Creditas, mBank, Raiffeisenbank, Banka, AppGallery, Mást Xs, Česká republika, Hello Bank, MBank CZ, Mást


Určitě si přečtěte

Android 12: Nainstalovali jsme první preview, tady jsou hlavní novinky
Filip KůželVladislav Kluska
Android 12Video
AAWireless: malá krabička, která zpřístupní Android Auto i bez kabelu
Jan Láska
Chytré autoAndroid AutoPro řidiče
Nejlepší univerzální tarif za tři stovky. Vodafone se spojil s Kauflandem
Lukáš Václavík
Tarify a mobilní službyVodafone
Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

** Xiaomi Mi 11 Ultra láká na špičkový fotoaparát a druhý displej ** Dvojice modelů Mi 11 Lite uspokojí náročnější uživatele střední třídy ** Překvapením je odlehčená vlajková loď Mi 11i

Martin Miksa | 105

Martin Miksa
DxOMarkDruhý displej