České dráhy vylepšují aplikaci Můj vlak. Jízdenku v podobě QR kódu si můžete poslat do Apple Wallet

Zkušení cestovatelé mohou potvrdit, že aplikace Českých drah Můj vlak (zdarma pro Android a iOS) patří mezi evropskými železničními dopravci rozhodně k tomu lepšímu, co lze ve smartphonech používat. Nyní aplikace přidává novou užitečnou funkci – export jízdenek v podobě QR kódů do externích peněženek. Zatím funguje jen pro platformu iOS a peněženku Apple Wallet.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Koupená jízdenka v Můj vlak s novým tlačítkem pro přidání do Peněženky • Potvrzení přidání jízdenky v Apple Wallet

Export jízdenky se hodí hlavně v případě, když nevyužíváte zákaznickou IN kartu uloženou přímo v aplikaci Můj vlak a průvodčímu ke kontrole předkládáte vždy QR kód jednotlivých jízdenek. I když jsou v aplikaci drah jízdenky snadno dostupné, přesto v Peněžence je přístup k nim ještě pohodlnější a načtení nativní aplikace pravděpodobně o něco rychlejší.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Jízdenka mezi ostatními doklady • Detail jízdenky

V externí peněžence je kód uložen a zabezpečen offline, zobrazuje se ve stejné formě jako palubní lístky do letadla. Export z aplikace se provádí jednoduše pomocí nově přidaného tlačítka „Přidat do Peněženky Apple“ na obrazovce s konkrétní jízdenkou. Ve verzi aplikace Můj vlak pro Android funkce pro export do Peněženky Google (resp. Google Pay) zatím není, ale dá se očekávat, že i tuto možnost České dráhy časem zpřístupní.

Diskuze (6) Další článek: Fanoušci Googlu by měli zbystřit. Mobily, sluchátka a hodinky Pixel jsou v prodeji se slevou až 30 %

Témata článku: , , , , Kód, Apple Wallet, Aplikace, Peněženka, Jízdenka, Export, Vlak