Chcete opustit iCloud? Apple umožnil přenos dat do Google Fotek

Chcete opustit iCloud? Apple umožnil přenos dat do Google Fotek

Apple představil novou službu, která usnadní migraci dat z iCloudu na Google Fotky. Vydal k tomu speciální stránku podpory, která postup popisuje. Aktuálně je služba k dispozici v Evropské unii, tedy i u nás.

Obsah uložený na serverech Applu se nicméně nesmaže ani nijak nepozmění, jenom se odesílají jeho kopie. Společnost však upozorňuje, že některá dynamická alba, snímky Live Photo nebo některé soubory RAW nemusí být při přenosu obsahu dostupné. Přenáší se jen aktuální verze fotek, tedy takové, které jsou již po provedených úpravách a nikoli původní jejich verze. Duplikáty se také zobrazují jen jako jedna fotka.

Klepněte pro větší obrázek
Na stránkách podpory stačí vybrat „Přesun kopie vašich dat“.

Podporované formáty: .jpg, .png, .webp, .gif, některé soubory RAW, .mpg, .mod, .mmv, .tod, .wmv, .asf, .avi, .divx, .mov, .m4v, .3gp, .3g2, .mp4, .m2t, .m2ts, .mts a .mkv.

Samotný přenos nicméně není okamžitý, protože trvá tři až sedm dní. Během této doby se Apple ujistí, že žádost pochází skutečně od vás, a až potom přenos provede. Důležitou poznámkou je také ten fakt, že vaše Apple ID musí používat dvoufaktorové ověření a že samozřejmě musíte mít účet u Googlu, na kterém je potřeba mít pro nový obsah dostatek úložného prostoru, jinak se přenese jen jeho část.

Klepněte pro větší obrázek
Poté už jen určíte obsah a službu (zatím jsou dostupné jen Fotky Google, není ale vyloučeno, že se bude seznam rozšiřovat).

Prvním krokem k přenosu je přihlášení se na webových stránkách privacy.apple.com za pomoci svého Apple ID. Zde vyberte volbu Přesun kopie vašich dat a vyplňte žádost podle pokynu na obrazovce. Poté už vám jen přijde potvrzovací e-mail a ten, že byl přenos dokončen (až se tak stane).

Diskuze (15) Další článek: Realme GT 5G. Mobilní sporťák má špičkový výkon a atraktivní cenu, ale bez kompromisů se neobejde

Témata článku: Evropská unie, Kopie, Google Fotky, Apple iCloud, Live Photo, Fotka, Přenos, Data, Obsah, Přenos dat


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

** Xiaomi Mi 11 Ultra láká na špičkový fotoaparát a druhý displej ** Dvojice modelů Mi 11 Lite uspokojí náročnější uživatele střední třídy ** Překvapením je odlehčená vlajková loď Mi 11i

Martin Miksa | 105

Martin Miksa
DxOMarkDruhý displej
Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 13 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až čtrnáct tisíc korun

Jan Láska | 27

Jan Láska
Střední třídaSmartphonyNákup a ceny
Tim Cook: Apple pracuje na něčem ještě větším, než je iPhone [komentář]
Filip Kůžel
KomentářTim CookHospodaření a finance
Samsung Galaxy Watch 4 se blíží. Hodinky zřejmě dokáží změřit glykémii
Martin Chroust
Krevní cukrSpekulace
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 15

Jakub Michlovský
Android OneRecenze