„Chcete služby jako v Polsku? Odjeďte do Polska“. Třeba pro 30 GB a neomezené volání za 100 Kč

„Chcete služby jako v Polsku? Odjeďte do Polska“. Třeba pro 30 GB a neomezené volání za 100 Kč

Dnes již legendární výrok někdejšího dvoutýdenního náměstka pro digitalizaci na Ministerstvu průmyslu a obchodu zraje jako víno. I když už se dávno nepíše rok 2017, nadále je Polsko spolu s Itálií a některými dalšími zeměmi EU pro Česko nedostižným vzorem v tom, jak má fungovat konkurenční trh mobilních operátorů a který pak může přinést z našeho pohledu někdy až bláznivě nízké ceny za služby.

To je i případ nové nabídky polského virtuála Virgin Mobile, který působí v síti sesterského operátora Play, vlastněného francouzskou skupinou Iliad. Právě Iliad proslul agresivní cenovou politikou ve Francii, ale také v Itálii, kde pravidelně nabízí výhodné tarify za nízké ceny.

Rodinné paušály s 50% slevou

Nabídka polského Virgin Mobile je koncipována jako rodinná – za první paušál platí zákazník plnou cenu, ale s každým dalším rodinným příslušníkem cena klesá. Tento způsob zvýhodnění je používaný hlavně u amerických operátorů, v Česku se v programech jako Spolu nebo Magenta častěji kumulují různé druhy služeb a potom se dává sleva ve výši maximálně 25 %.

Klepněte pro větší obrázek
Příklad výpočtu měsíčního paušálu pro pět účastníků v rodinném programu | Zdroj: Virgin Mobile

Sleva u Virgin Mobilu může dosáhnout až 50 % a už i za základní paušál bez slevy by mnozí tuzemští zákazníci zajásali. Tarif s neomezeným voláním, SMS, MMS a 30 GB dat (z toho 3,4 GB v roamingu zemí EU) stojí v základu 29 zlotých, tedy cca 160 Kč. Při nabrání dalších účastníků, např. členů rodiny nebo kamarádů, klesá cena za další paušál na 50 %. Maximum paušálů na jednu fakturu je pět.

Jak nastavit mobilní data v roamingu:

Pokud si zvýhodněný rodinný program aktivuje například čtyřčlenná rodina, získávají každý tarif se stejnými parametry (30 GB je pro každého, nikoli sdíleně) za 29 + 14,50 + 14,50 + 14,50 zlotých, celkem tedy 72,50 zlotých, což vychází v přepočtu na jednoho zhruba 100 Kč měsíčně. Za takovou částku od našich operátorů dostaneme maximálně 1 GB dokoupených dat...

Via: MobilMania.sk

Diskuze (110) Další článek: Jediná letošní mobilní novinka od Huawei. Nova 9 sází na líbivý design a svižné prostředí

Témata článku: Tarify a mobilní služby, Operátoři, Virtuální operátoři, SMS, Evropská unie, Polsko, Neomezené volání, Paušál, Česká republika, Virgin Mobil, Operátor, Magenta, Itálie, Francie, Sleva, IliadaPřehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Intel vrací úder. Procesory Intel Alder Lake překonávají AMD, ale konkurent to nevzdává

Intel vrací úder. Procesory Intel Alder Lake překonávají AMD, ale konkurent to nevzdává

Nová generace procesorů Intel Alder Lake dorazila na trh. Dvanáctá generace Intel Core je v mnohém revoluční a konečně přináší výkon, se kterým dokáže AMD Ryzeny překonat.

Jan Pánek
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory