„Chcete služby jako v Polsku? Odjeďte do Polska“. Třeba pro 30 GB a neomezené volání za 100 Kč

Dnes již legendární výrok někdejšího dvoutýdenního náměstka pro digitalizaci na Ministerstvu průmyslu a obchodu zraje jako víno. I když už se dávno nepíše rok 2017, nadále je Polsko spolu s Itálií a některými dalšími zeměmi EU pro Česko nedostižným vzorem v tom, jak má fungovat konkurenční trh mobilních operátorů a který pak může přinést z našeho pohledu někdy až bláznivě nízké ceny za služby.

To je i případ nové nabídky polského virtuála Virgin Mobile, který působí v síti sesterského operátora Play, vlastněného francouzskou skupinou Iliad. Právě Iliad proslul agresivní cenovou politikou ve Francii, ale také v Itálii, kde pravidelně nabízí výhodné tarify za nízké ceny.

Rodinné paušály s 50% slevou

Nabídka polského Virgin Mobile je koncipována jako rodinná – za první paušál platí zákazník plnou cenu, ale s každým dalším rodinným příslušníkem cena klesá. Tento způsob zvýhodnění je používaný hlavně u amerických operátorů, v Česku se v programech jako Spolu nebo Magenta častěji kumulují různé druhy služeb a potom se dává sleva ve výši maximálně 25 %.

Klepněte pro větší obrázek
Příklad výpočtu měsíčního paušálu pro pět účastníků v rodinném programu | Zdroj: Virgin Mobile

Sleva u Virgin Mobilu může dosáhnout až 50 % a už i za základní paušál bez slevy by mnozí tuzemští zákazníci zajásali. Tarif s neomezeným voláním, SMS, MMS a 30 GB dat (z toho 3,4 GB v roamingu zemí EU) stojí v základu 29 zlotých, tedy cca 160 Kč. Při nabrání dalších účastníků, např. členů rodiny nebo kamarádů, klesá cena za další paušál na 50 %. Maximum paušálů na jednu fakturu je pět.

Jak nastavit mobilní data v roamingu:

Pokud si zvýhodněný rodinný program aktivuje například čtyřčlenná rodina, získávají každý tarif se stejnými parametry (30 GB je pro každého, nikoli sdíleně) za 29 + 14,50 + 14,50 + 14,50 zlotých, celkem tedy 72,50 zlotých, což vychází v přepočtu na jednoho zhruba 100 Kč měsíčně. Za takovou částku od našich operátorů dostaneme maximálně 1 GB dokoupených dat...

Via: MobilMania.sk

Diskuze (110) Další článek: Jediná letošní mobilní novinka od Huawei. Nova 9 sází na líbivý design a svižné prostředí

Témata článku: , , , , , , , , Operátor, Iliada, Neo +, Virgin Mobil, Sleva, Magenta, Země EU, Francie, Česká republika, Itálie, Pro +