CheerTok je univerzální ovladač pro telefony a tablety. Má TouchPad a zvládne ovládat celou domácnost

Čas od času se na crowdfundingových portálech objeví zajímavá novinka, která strhne až nečekaně velkou pozornost a úspěch. Nyní na Kikcstarteru zazářil zajímavý gadget CheerTok. Jedná se o kapesní touchpad o velikosti iPodu, který je ovšem multifunkční a multiplatformní, takže si rozumí s chytrým telefonem, tabletem, počítačem nebo třeba televizí.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
CheerTook může sloužit jako šikovný ovladač pro telefon, tablet i další zařízení.

CheerTok má precizní kovové zpracování a skládá se z velké dotyková části, se kterou můžete zařízení ovládat. Pro potvrzování je zde přítomné i samostatné tlačítko. Za vzhled dokonce přístroj dostal i ocenění RedDot Award 2022. Zařízení má mnohé způsoby využití. Například na chytrém telefonu můžete posloužit jako vzdálená spoušť fotoaparátu, nebo ke scrollování, přepínání obrázků v galerii nebo změně filtrů při postování na sociální sítě.

Dovoluje spouštět vytvořené zkratky

V případě iPhonu se zařízením lze vyvolávat například i naprogramované Zkratky systému. Jedním klikem tak můžete spustit cokoliv si naprogramujete, například rozsvícení světel v chytré domácnosti, spuštění vašeho oblíbeného playlistu a podobně. Hudbu lze díky tlačítkům hlasitosti na zařízení dokonce i zesilovat či zeslabovat.

Stejně zjednodušit lze i ovládání počítače, kde může sloužit jako vzdálený touchpad s podporou gest, dovolí pohodlně ovládat televizi, kde dovolí například přepínat programy. Hodit se bude i pro prezentování. Pomocí touchpadu s ním totiž můžete přepínat snímky prezentace a na prezentovaný obsah ukazovat díky vestavěnému laseru. Na jedno nabití zařízení  vydrží až 20 dní.

CheerTok si dal na Kickstarteru poměrně nízký cíl vybrat alespoň 5 000 dolarů. Dočkal se ale obrovského úspěchu a téměř měsíc před skončením  kampaně již vybral téměř 200 tisíc dolarů  (5 milionů korun). Zájemci si zde mohou zařízení předobjednat za 35 dolarů.

CheerTok dokáže ovládat spoustu zařízení:

Váš názor Další článek: Apple sníží závislost na bankách. Chce si sám zpracovávat mobilní platby a nabídnout nové finanční služby

Témata článku: , , , , , , , , Telefon, Tableta, Grip, Zařízení, Pro +, Ovladač, Domácnost,