Oppo ukázalo novou nadstavbu ColorOS 12 a prozradilo, kdy se dostane do stávajících telefonů

Oživeno 12. října: Oppo dnes představilo grafickou nadstavbu ColorOS 12, která bude postavena na Androidu 12. Čínská značka se snažila prostředí co nejvíce sjednotit se základními pilíři Androidu 12, k nimž přidala vlastní přídavky, např. vylepšený mód Always On. Systém dostal nové animace a ikony, tzv. Omoji jsou zase velmi výrazně skinovatelné emoji. Velký důraz je také kladen na sdílení dat telefonu a počítače v podobě aplikace PC Connect. V počítači vám budou třeba vyskakovat notifikace z telefonu, nebo si můžete do PC rychle přetáhnout fotografie z telefonu.

Hlavní novinky v nadstavbě ColorOS 12:

V systému se objevují i automatické překlady toho, co vidíte na displeji, např. webové stránky. Stačí jen z boční lišty otevřít toolbar a použít jeden z dostupných zástupců. Navíc se můžete touto formou rychle spustit vybranou aplikaci, pořídit screenshot nebo nahrávat displej. Update jako první dorazí v říjnu do modelu Oppo Find X3 Pro 5G, následně se v listopadu dostane na řady Find X2 a Reno6.

Zdroj Oppo


Původní článek z 5. října:

Chystá se ColorOS 12. Oppo je prvním z výrobců, který ukáže, jak si upravil Android 12 k obrazu svému

Prvním z výrobců, který představí vlastní nadstavbu nad novým systémem Android 12, bude Oppo. Premiéra nadstavby ColorOS 12 se uskuteční 11. října, a na akci se dozvíme, nejen novinky v systému, ale také to, kdy se nová globální ROM dostane do stávajících smartphonů. Připomeňme, že Oppo již v září oznámilo variantu své čínské nadstavby, která by se měla od té evropské dost výrazně lišit.

Oppo na své blízké globální akci zřejmě také stvrdí změnu v intervalu aktualizací pro smartphony uvedené na trh od roku 2019. Pro řadu Find X výrobce nově slibuje tři velké aktualizace Androidu, v případě řady F/Reno to budou dva velké updaty. V řadě Oppo A to pak bude jedna velká aktualizace, ovšem pouze pro vybrané modely. „Áčková“ řada se může těšit na tři roky bezpečnostních aktualizací, u zbývajících modelů výrobce přihodí jeden rok navíc. A to je oproti předchozím letům dost výrazný pokrok kupředu, protože delší dobu aktualizací telefonů začíná v poslední době nabízet stále více a více značek.

Promo video k čínské verzi nadstavby ColorOS 12:

Zdroj Twitter

Diskuze (8) Další článek: Spojení řad Galaxy S a Galaxy Note. Chystaný Galaxy S22 Ultra bude mít slot pro stylus S Pen

Témata článku: Oppo, Android, Smartphony, Android 12, Twitter, Aktualizace, Nadstavba, Uživatelské prostředí, Color OS, Always On, Výrobce, Telefon, Webová stránka, Obraz, Počítač, Oppo finda, ROMOVÉ, ColorOS, ŘadaVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Nejlepší aplikace pro tento týden: Šifrovaný cloud, nejlepší kavárny světa a unikátní kalkulačka

Nejlepší aplikace pro tento týden: Šifrovaný cloud, nejlepší kavárny světa a unikátní kalkulačka

** V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? ** Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. ** Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
Nejlepší filmy na Netflixu. Všechny mají dabing nebo české titulky

Nejlepší filmy na Netflixu. Všechny mají dabing nebo české titulky

Vybrali jsme zajímavé a kvalitní filmy, které si můžete pustit na Netflixu. Všechny mají českou podporu, takže buď české titulky, nebo často i český dabing.

Jaromír Puk
Filmy, které musíte vidět
Tenhle čip proslavila omezení spojená s Windows 11. Vše, co chcete vědět o TPM

Tenhle čip proslavila omezení spojená s Windows 11. Vše, co chcete vědět o TPM

Windows 11 budou požadovat, aby měl počítač TPM čip. K čemu slouží, jak zjistit, zda jej v počítači máte, a jak jeho případnou absenci vyřešit?

Jiří Kuruc
TPMWindows 11Bezpečnost
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android