Chytré auto T-Mobile v případě nehody lokalizuje vůz a automaticky rozešle tísňové SMSky

T-Mobile po čase opět vylepšuje svoji službu Chytré auto, která je určena zejména pro starší vozidla bez vlastního palubního informačního systému. Novinkou je možnost automatického rozeslání tísňových SMS s polohou na předvolené kontakty při dopravní nehodě a monitorování chování řidiče za volantem.

Klepněte pro větší obrázek
Od roku 2020 poskytuje T-Mobile pro službu Chytré auto zařízení VM6500S od ZTE

V případě nehody aplikace automaticky rozešle SMS s lokalizací vozu až na 5 předem zvolených kontaktů. Ty je možné nastavit přímo v aplikaci. Nová funkce je vyvinutá a certifikovaná společností Bosch, která tyto algoritmy vyvíjí pro automobilky po celém světe.

Další novinkou je tzv. RoadScore, což je funkce, která poskytuje přehled o chování řidiče za volantem. Hodnotí každou cestu na stupnici 0 až 100. Aplikace sleduje tato kritéria – prudká zrychlení, překročení rychlosti a prudká brždění. Čím vyšší je skóre, tím je hodnocená jízda bezpečnější.

Jak funguje Chytré auto od T-Mobilu:

Služba Chytré auto od T-Mobilu sestává z fyzického zařízení, které se instaluje do automobilu pomocí OBD portu, a také pravidelného měsíčního paušálu za využívání služby. Na výběr je dvojice tarifů – Wi-Fi Standard (249 Kč měsíčně) nebo Wi-Fi Premium (499 Kč měsíčně). Při uzavření smlouvy na 24 měsíců dává operátor zařízení do auta za symbolickou 1 Kč, běžná cena je 4 tisíce korun.

Služba Chytré auto od T-Mobilu:

Služba Chytré auto byla v Česku spuštěna 1. prosince 2016. Mezi její základní funkce patří lokalizace vozu, Wi-Fi připojení, bezplatná asistenční služba, základní diagnostika a upozornění na nízký stav baterie nebo elektronická kniha jízd. Manuální SOS funkce, pomocí které zákazník odeslal SMS v případě nouze na určité kontakty, byla nyní vylepšena o nový způsob, jak o nehodě informovat bez součinnosti řidiče.

Zdroj: T-Mobile

Diskuze (1) Další článek: Z Androidů se jednoduše stane webkamera. Ani k tomu není potřeba další aplikace

Témata článku: , , , , , , , Aplikace, Auto, Chytré, Kontakt, T Mobil, Smska, Česká republika, Nehoda