Chytré brýle Huawei budou umět telefonovat. Hlavně ale poslouží jako módní doplněk

Jako perličku na závěr si Huawei na tiskové konfereci v Paříži schovalo chytré brýle vyráběných ve spolupráci s jihokorejskou značkou Gentle Monster. Ta vyniká zejména moderním, někdy až extravagantním designem obrouček. Huawei dodá elektroniku a rázem jsou zde brýle, které dokážou telefonovat.

Výrobce hned na začátku deklaroval, že nemá ambice ubírat se v oblasti chytrých brýlí stejným směrem jako Google Glass. Brýle nemají na těle žádné tlačítko ani promítač obrazu do rozšířené reality, zato obsahují dvojici mikrofonů a malých repráčků na bočnicích, díky nimž dokáží telefonovat skrz spárovaný smartphone. Počítá se s provedením jak pro dioptrická skla, tak i slunečními brýlemi. Brýle mají stupeň krytí IP67.

Dobíjí se bezdrátově pomocí NFC v pouzdře, které obsahuje vestavěnou baterii s kapacitou 2 200 mAh. Prohlédnout jsme si zatím mohli pouze několik maket těchto brýlí s různými vzory, funkce telefonování není v tuto chvíli ještě připravena. Finální produkt má být na vybraných trzích dostupný v druhé polovině roku, cenu zatím neznáme.

Diskuze (5) Další článek: Huawei P30 Pro zbořil fotografický rekord žebříčku DxOMark. Selfie ani video na nejlepší těsně nestačí

Témata článku: Huawei, , , , , , Stupeň krytí, Jihokorejská značka, Google Glass, Módní doplněk, Chytrá brýle, Chytré, Doplňky, Jak, Paříž,