Chytré hodinky Huawei Watch D. Když se pravidelné měření tlaku stane zábavou

  • Nejpokročilejší chytré hodinky se zdravotními funkcemi na trhu
  • Vedle dalších obvyklých funkcí obsahují měření krevního tlaku
  • Postup měření je jednoduchý, zvládne ho každý

Současné chytré hodinky umí měřit nejrůznější zdravotní funkce. Srdeční tep, okysličení krve nebo kvalita spánku jsou už téměř samozřejmostí, pokročilejší modely umí i „natočit“ EKG a zjistit, jestli vám nehrozí arytmie nebo jiné onemocnění související se srdcem.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Chytré hodinky Huawei Watch D se zaměřují na zdravotní funkce

Měření krevního tlaku se dosud do chytrých hodinek dostávalo spíše pozvolna a většinou jen na základě odhadů z údajů změřených pomocí několika senzorů. Klasický princip pomocí utažení zápěstí manžetou a měření nafukováním měchu z velkých výrobců implementovalo jako první Huawei – jeho hodinky Huawei Watch D získaly i evropský certifikát CE pro zdravotní zařízení.

Hodinky vypadají na pohled téměř obyčejně jako každé druhé chytré hodinky s obdélníkovým ciferníkem, možná jen malinko tlustší. Hlavní rozdíl tkví v řemínku. Za účelem měření krevního tlaku mají hodinky speciálně upravený řemínek s nafukovacím měchem a velkou masivní sponou.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Hodinky obsahují pod klasickým řemínkem se sponou ještě speciální nafukovací měch, díky kterému mohou měřit tlak. Na zápěstí jsou trochu tlustší než běžné hodinky, ale nevzhledně nepůsobí

Před prvním použitím se doporučuje změřit obvod zápěstí přibaleným centimetrem, na základě výsledku zvolit správný ze dvou přibalených řemínků (M nebo L) a podle odpovídajícího čísla dírky v řemínku nastavit utažení spony. Potom už můžeme přistoupit k samotnému měření.

Nemluvit, nehýbat

Tlak je pořeba měřit v klidu v sedě a zápěstí mít zvednuté na úroveň srdce. Ruka by se neměla hýbat, ale nemá být ani opřená o hrudník. Měření trvá zhruba půl minuty – výsledkem jsou hodnoty systolického i diastolického krevního tlaku a také srdeční tep.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Měření je jednoduché a trvá zhruba 30 sekund

Všechny údaje dávají hodinky rovnou do kontextu toho, zda se jedná o normální nebo vychýlené hodnoty a barevně je zvýrazní (zelená – běžná hodnota, oranžová – mírně zvýšená hodnota, červená – vysoká, potenciálně nebezpečná hodnota). Naměřené údaje zůstávají uložené přímo v hodinkách. Pokud máte hodinky spárované s telefonem, můžete historii měření přehledněji prohlížet v aplikaci Zdraví.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Aplikace Huawei Zdraví archivuje naměřené hodnoty. Nejlepší je měřit tlak několikrát týdně do hodiny od probuzení. Aplikace vám může provedení měření připomenout

Huawei Watch D jsou dosud nejpokročilejší chytré hodinky po stránce zdravotních funkcí, což se trochu podepsalo na jejich vzhledu i tloušťce, přesto ale můžeme design hodnotit jako zdařilý. Běží na systému Harmony OS, takže mají všechny funkce známé z ostatních hodinek, jako je monitorování sportovních aktivit (cca 70 druhů) nebo zobrazování notifikací z telefonu.

Do těla už se nevešel mikrofon, takže přímo na hodinkách nevyřídíte hovor, můžete ho pouze odmítnout, nebo odeslat rychlou SMS odpověď z několika předpřipravených šablon. Podobně lze reagovat na příchozí SMS nebo zprávy z messengerů. Hodinky nabízí opět mnoho virtuálních ciferníků, z nichž mnoho obsahuje naposledy změřené hodnoty tlaku.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Prodejní krabička a obsah balení

Hlavní přidanou hodnotou je právě měřič tlaku, který tak teď můžete mít pořád u sebe a provádět pravidelná měření, která vás možná budou i bavit. Proti klasickým domácím měřičům totiž nemusíte sadu na měření pořád dokola vybalovat a skládat – hodinky máte vždy na ruce. Navíc přesnost naměřených výsledků by díky certifikaci měla být srovnatelná se zápěstními tlakoměry, i když manžeta na hodinkách je výrazně užší.

Huawei Watch D Huawei Watch D
nabízí 20 obchodů za ceny od 9 987 Kč
Srovnat ceny na Živě

Vzhledem ke svým funkcím hodinky Huawei Watch D nemají ani přemrštěnou cenu, prodávají se za 10 tisíc korun.

Diskuze (11) Další článek: Motorola už si vybrala barvu roku 2023. Její stylový smartphone dostane sytě červený kabát

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Huawei, , , , , , , , , , , Zábava, Krevní tlak, Harmony, Chytré, Nafukování, Huawei Watch D, Huawei Zdraví, Huawei Watch, Řemínek, Tlak, Pravidelné měření, Hruď,