Chytré hodinky Huawei Watch GT dostávají češtinu a umí nepřetržitě ukazovat čas

Chytré hodinky Huawei Watch GT jsou pro českého uživatele zase o něco přívětivější. Od dnešního dne mají totiž menu lokalizované do českého jazyka. Dosud bylo nutné vystačit s angličtinou, což mohlo být pro některé uživatele zcela bez znalosti jazyka na překážku.

První model Watch GT představil Huawei loni na podzim, letos na jaře k němu přibyly další dva, které se liší velikostí, barvou řemínku a v detailech provedením těla. Princip je ale u všech stejný – jde v podstatě o sport tester ve tvaru hodinek, jenž hlavní důraz klade na výdrž baterie. Ta při vypnutém kontinuálním měření tepu dosahuje téměř na 3 týdny.

Aktualizaci vyvoláte z telefonu

Protože hodinky, na rozdíl od staršího modelu Huawei Watch 2 nepracují s operačním systémem Android Wear (resp. Wear OS), ale na vlastní uzavřené platformě Lite OS, je nutné aktualizaci vyvolat v aplikaci Zdraví od Huawei. Zde se nabídne ke stažení balík s označením 1.0.8.34, jenž už obsahuje přednastavenou češtinu.

Další praktickou funkcí v rámci aktualizace je doplnění tzv. pohotovostních ciferníků do nabídky nastavení displeje. Nyní hodinky dokážou zobrazovat na mírně pohaslé obrazovce čas po celou dobu, bez nutnosti zvedat pro zapnutí displeje zápěstí nebo mačkat tlačítko. Na výběr je digitální nebo analogový pohotovostní ciferník.

Diskuze (15) Další článek: Právní kanceláře z Norska, Británie a Číny potvrdily, že Huawei nemá povinnost informovat čínskou vládu

Témata článku: Huawei, Chytré hodinky, Hodinky, Aktualizace softwaru, Update, Smartwatch, Watch GT, Huawei Watch GT, Android Wear, Lite OS, Ciferník, Čeština


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

** Xiaomi Mi 11 Ultra láká na špičkový fotoaparát a druhý displej ** Dvojice modelů Mi 11 Lite uspokojí náročnější uživatele střední třídy ** Překvapením je odlehčená vlajková loď Mi 11i

Martin Miksa | 105

Martin Miksa
DxOMarkDruhý displej
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Samsung Galaxy Watch 4 se blíží. Hodinky zřejmě dokáží změřit glykémii
Martin Chroust
Krevní cukrSpekulace
AAWireless: malá krabička, která zpřístupní Android Auto i bez kabelu
Jan Láska
Chytré autoAndroid AutoPro řidiče
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety