Nové hodinky Withings míří do prodeje. Scanwatch 2 změří kyslík, EKG a nově i teplotu

Chytré hybridní hodinky Withings jsou na trhu už mnoho let a mají své pevné postavení. Známé jsou totiž svým designem připomínajícím tradiční hodinky a hlavně absencí celodotykového displeje. Na zářijovém veletrhu IFA představil francouzský výrobce dvojici nových modelů, která nyní míří do prodeje na českém trhu.

  • Withings ScanWatch 2 jsou v prodeji ve dvou velikostech 38 a 42 mm za 9169 Kč.
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Withings Scanwatch 2 jsou v Česku dostupné ve dvou barvách a velikostech (42mm pouze černá)
  • Withings ScanWatch Light o jediné velikosti 37 mm jsou v prodeji za cenu 6549 Kč.
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Withings Scanwatch Light jsou v Česku dostupné ve třech barevných variantách

ScanWatch 2: změří teplotu, tep či EKG

Hodinky díky svému klasickému zpracování a tělu z nerezové oceli působí hodnotně. Navíc jsou i voděodolné, a to až do tlaku 5 ATM. Jak už u Withing bývá zvykem, místo displeje mají opět klasický ciferník s velikostmi 38 nebo 42 mm s rafičkami. Až pod ním se nachází malý, černobílý, 0,63“ OLED displej se základními chytrými informacemi.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Hodinky působí na první pohled velmi elegantně a mají i klasický ciferník. To jim však nebrání v nabídnutí spousty chytrých funkcí.

Přesto všechno jsou hodinky napěchované chytrými funkcemi a senzory, které by jim mohly leckteré jiné smartwatch závidět s nyní s druhou generací je výbava ještě zajímavější. Tím hlavním vylepšením je nový optický PPG senzor pro ještě přesnější neustálé snímaní srdečního tepu. S tím souvisí i případné upozornění na nepravidelný rytmus srdcem, který potenciálně může být rizikem některé nemoci.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Hodinky jsme si naživo prohlédli přímo na veletrhu IFA v Berlíně.

Nově hodinky dostaly také senzor pro měření tělesné teploty se kterým dokáže měřit denní a noční výkyvy teploty a na základě toho například detekovat přicházející nemoc nebo lépe naplánovat dobu pro regeneraci mezi cvičením. Stejně jako loni opět nechybí senzor pro měření SpO2, tedy kyslíku v krvi. Obrovským benefitem jsou také senzory pro měření EKG s případným upozorněním na fibrilaci síní.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Withings ScanWatch 2 nabízí přesnější měření srdečního tepu díky novému PPG senzoru a nechybí i sledování EKG. Novinkou je pak měření teploty.

Kromě toho jsou hodinky vhodné i pro měření pohybových aktivit, od kroků při chůzi, ale i dalších sportů s tím, že všechny důležité informace o aktivitách poté najdete v aplikaci na smartphonu. Celkově hodinky umí trackovat více než 40 různých sportů a aktivit. Bohužel ale chybí GPS, kterou si hodinky vypůjčují ze spárovaného telefonu. Zásadní výhodou je ale díky absenci hlavního displeje dlouhá výdrž baterie, která činí skvělých 30 dní na jedno nabití.

Hodinky Withings ScanWatch 2 se prodávají ve zlaté či stříbrné verzi za cenu 350 Euro (8 500 Kč), a to v případě obou velikostí 38 či 42 mm. V základu dostanete silikonový pásek, případně si můžete za příplatek vybrat nějaký prémiovější z jiných materiálů.

ScanWatch Light: drobná stylovka pro dámy

Druhou novinkou jsou hodinky ScanWatch Light, které jsou ještě více odlehčenou variantou hybridních hodinek. Specifické je to, že tento model svým provedením pouze ve velikosti 37 mm cílí hlavně na dámy. To dokládá i jedna z hlavních funkcí, kterou je sledování menstruačního cyklu včetně jeho jednotlivých fází.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Hodinky jsou vyrobeny z nerezové oceli velikost pouhých 37 mm je však předurčuje primárně pro dámskou ručku.

Ani zde samozřejmě nechybí senzor srdečního tepu, ovšem měření už zde neprobíhá stále (24/7), ale jen na vyžádání nebo v určitých intervalech. Data jsou tedy méně obsáhlá, ale přesto postačí na informace o maximálním denním tepu a na tvorbu různých trendů.

Samozřejmě ani zde nechybí možnost trackování více než 40 sportovních aktivit a počítání kroků či spálených kalorií. Chybí zde však další senzory z vyššího modelu. Stejná však zůstává výdrž baterie, která činí skvělých 30 dní, a to navzdory menší fyzické velikosti hodinek.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Hodinky zvládají měřit srdeční tep a ženám pomohou sledovat menstruační cyklus.

Základním řemínkem u všech hodinek je silikonový pásek. Za příplatek je možné pořídit i některý z řemínků z prémiovějších materiálů, jako je kov či kůže.

Představení hodinek Withings ScanWatch 2:

Diskuze (1) Další článek: Honor ukázal, jak využije umělou inteligenci na chystaném smartphonu Magic6 se Snapdragonem 8 Gen 3

Témata článku: , , , , , , , , , , Euro, ScanWatch, Displej, Teplota, Srdeční tep, Berlín, Senzor, Velikost, Kyslík,