Chytrý kufr Cowarobot vás na letišti bude následovat věrně jako pejsek

Čínský start-up Cowarobot před více než dvěma lety vybral pomocí crowdfundingové kampaně dostatek prostředků na svůj autonomní chytrý kufr, který se samostatně pohybuje, vyhýbá překážkám a následuje svého majitele. Na veletrhu CES v Las Vegas prezentovala firma finální verzi produktu.

Kufr na boční straně obsahuje čidlo s kamerou podobné tomu u robotického vysavače, které snímá okolní prostor. Pokud se mu postaví do cesty překážka, okamžitě zastaví a objede ji. Ve spojení s majitelem je kufr pomocí speciálního Bluetooth náramku, který je součástí balení. Pokud se kufru vzdálíte mimo dosah (cca 10 metrů ve volném prostoru), náramek zavibruje.

Pokud chytíte madlo kufru, senzor přiblížení zaregistruje pohyb, nechá ukrýt kolečka pro automatický provoz dovnitř těla a kufr přejde do manuálního módu. Jakmile jej pustíte, přepne se zase na automat. Firma si cení chytrý kufr na 700 dolarů (cca 15 tisíc korun). Součástí kufru je i vysokokapacitní akumulátor se dvěma USB porty, který zároveň může posloužit jako powerbanka k nabití smartphonu nebo tabletu na cestách.

Diskuze (7) Další článek: Hisense A6 je další generací hybridu mezi smartphonem a čtečkou elektronických knih

Témata článku: , , , , , Jak, Pejsek, Kufr, Las Vegas, Vaš, Manuální mód, Fonebud, Crowdfundingová kampaň, Robotický vysavač, Boční strana, Okolní prostor, Letiště, Volný prostor, Součást balení, Finální verze, Dolar, Překážka