Chytrý prsten Oura Ring 3 přináší přesnější senzory, predikci menstruace a nový model předplatného

Oura Ring je již nějakou dobu etalonem mezi chytrými prsteny. Jeho druhá generace s pokročilými senzory zaměřenými na sledování spánku a zdraví se stala populární po celém světě a stala se i podkladem pro různé studie. Nevýhodou prstenu vždy byla poměrně vysoká cena. Nyní po letech finská společnost Oura Health představila Oura Ring 3, který opět posouvá své možnosti a zavádí systém předplatného.

Design prstenu se vizuálně nijak nezměnil, opět jde navzdory výbavě o poměrně kompaktní prsten s váhou pouhé 4 gramy. Přibyly však nové funkce a senzory. Nově je zde sedm teplotních senzorů, schopná přesně sledovat změnu teploty těla a na základě toho predikovat určité tělesné změny nebo nadcházející nemoci. K tomu dopomáhá i senzor pro celodenní měření srdečního tepu. Ten kromě běžného snímání dokáže měřit i jeho variabilitu.

Zaměřeno na ženy

Třetí generace je více zaměřena i na ženy s možností sledování periody a její predikcí až 30 dní dopředu a uživatelku vždy upozorní šest dní před jejím začátkem. Samozřejmostí je opět pokročilé měření spánku včetně těch nejpodrobnějších statistik. Nově k nim však přibude i informace o měření kyslíku v krvi.

S hardwarovými parametry výrobce nikdy nebyl příliš sdílný, nicméně Oura Ring 3 by měl mít 32× větší paměť, což umožní zpracování ještě více informací. Stejně jako u minulé generace však zůstává sedmidenní výdrž na baterii. 

Prsten opět startuje na ceně 299 dolarů (cca 8 000 Kč), ovšem společnost přidává model předplatného za 6 dolarů měsíčně, které je nutné, pokud chce uživatel získat přístup k aplikaci a ke statistikám z prstenu. S nákupem majitelé dostanou půl roku členství zdarma. Ti stávající, kteří již nějaký prsten Oura vlastní, dostávají automaticky doživotní předplatné zdarma. Prsteny Oura zasílá po celém světě včetně České republiky, přičemž první majitelé by se měli dočkat již 15. listopadu.

Představení Oura Ring 3:

Diskuze (10) Další článek: Honor je zpět. Po téměř dvouleté pauze uvádí na český trh dva nové smartphony

Témata článku: Zdraví, Příslušenství, Gadget, Wearables, Chytrý prsten, Chytré věci, Nositelnosti, Spánek, předplatné, Predikce, Model, Menstruace, Senzor, Generace, Prsten, Česká republika, Nový modelApple si patentoval šílený iPhone. Je celý ze skla a má vysouvací komponenty

Apple si patentoval šílený iPhone. Je celý ze skla a má vysouvací komponenty

** Apple pustil fantazii na špacír a vymyslel celoskleněný mobil ** Na vizualizacích vypadá zajímavě, v praxi by byl asi hodně nepraktický ** Jde jen o další z konceptů, blízkou výrobu nečekejte

Martin Miksa
PrototypPatentiPhone
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Recenze hry Marvel

Recenze hry Marvel's Guardians of the Galaxy. Trefa do černého

Tak zábavnou dobrodružnou jízdu jsme tu už dlouho neměli.

Michal Maliarov
Marvel's Guardians of the GalaxyEidos MontrealRecenze
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Cheateři štvou vývojáře Call of Duty: Warzone mnohem více, než hráče

Cheateři štvou vývojáře Call of Duty: Warzone mnohem více, než hráče

Rozbité ovladače a klávesnice očividně nejsou jen v domovech hráčů a fanoušků.

Michal Maliarov
Call of Duty: WarzoneBattle Royale
Fitbit rozpozná chrápání a určí, jestli spíte jako medvěd nebo želva
Karel Kilián
ZdravíFitbitChytré hodinkyNositelnosti