Chytrý prsten Oura Ring 3 přináší přesnější senzory, predikci menstruace a nový model předplatného

Oura Ring je již nějakou dobu etalonem mezi chytrými prsteny. Jeho druhá generace s pokročilými senzory zaměřenými na sledování spánku a zdraví se stala populární po celém světě a stala se i podkladem pro různé studie. Nevýhodou prstenu vždy byla poměrně vysoká cena. Nyní po letech finská společnost Oura Health představila Oura Ring 3, který opět posouvá své možnosti a zavádí systém předplatného.

Design prstenu se vizuálně nijak nezměnil, opět jde navzdory výbavě o poměrně kompaktní prsten s váhou pouhé 4 gramy. Přibyly však nové funkce a senzory. Nově je zde sedm teplotních senzorů, schopná přesně sledovat změnu teploty těla a na základě toho predikovat určité tělesné změny nebo nadcházející nemoci. K tomu dopomáhá i senzor pro celodenní měření srdečního tepu. Ten kromě běžného snímání dokáže měřit i jeho variabilitu.

Zaměřeno na ženy

Třetí generace je více zaměřena i na ženy s možností sledování periody a její predikcí až 30 dní dopředu a uživatelku vždy upozorní šest dní před jejím začátkem. Samozřejmostí je opět pokročilé měření spánku včetně těch nejpodrobnějších statistik. Nově k nim však přibude i informace o měření kyslíku v krvi.

S hardwarovými parametry výrobce nikdy nebyl příliš sdílný, nicméně Oura Ring 3 by měl mít 32× větší paměť, což umožní zpracování ještě více informací. Stejně jako u minulé generace však zůstává sedmidenní výdrž na baterii. 

Prsten opět startuje na ceně 299 dolarů (cca 8 000 Kč), ovšem společnost přidává model předplatného za 6 dolarů měsíčně, které je nutné, pokud chce uživatel získat přístup k aplikaci a ke statistikám z prstenu. S nákupem majitelé dostanou půl roku členství zdarma. Ti stávající, kteří již nějaký prsten Oura vlastní, dostávají automaticky doživotní předplatné zdarma. Prsteny Oura zasílá po celém světě včetně České republiky, přičemž první majitelé by se měli dočkat již 15. listopadu.

Představení Oura Ring 3:

Diskuze (10) Další článek: Honor je zpět. Po téměř dvouleté pauze uvádí na český trh dva nové smartphony

Témata článku: , , , , , , , , , , Our, Menstruace, Oura Ring, Nový model, Senzor, Generace, Model, Oura, Prsten, Česká republika