Chytrý zvonek Netatmo je váš osobní dveřník. Odbaví návštěvu, i když zrovna nejste doma

Funkci běžného zvonku u domovních dveří patrně nemusím vysvětlovat. Inteligentní video zvonek Netatmo Doorbell celý koncept posouvá o několik skoků dál. Má kameru, připojení k internetu, mobilní aplikaci Netatmo Security a spolupracuje s Apple HomeKit, takže jeho majitelé uvidí, kdo stojí u jejich dveří – ať už jsou doma, v práci, nebo kdekoliv jinde na světě.

Jakmile návštěva zazvoní, na uživatelském smartphonu vyskočí notifikace a může s příchozími okamžitě komunikovat formou videohovoru. V případě spolupráce s chytrým zámkem je může rovnou pustit dovnitř. Nebo jen poslíčkovi vysvětlíte, kam má schovat zásilku.

Zvonek se postará také o zabezpečení vchodu. Díky umělé inteligenci rozlišuje mezi náhodným pohybem a člověkem, video s incidentem uloží do paměti a upozorní majitele, který může cizince oslovit a odradit od pokusu vniknout do objektu. Spolupráce s Apple HomeKit umožňuje vytvářet automatizované scénáře – například  když zvonek zaznamená osobu ve vyznačené zóně, může se rozsvítit venkovní osvětlení.

Podívejte se, jak chytrý zvonek Netatmo funguje v praxi:

Netatmo si zakládá na tom, že všechny pokročilé funkce zvonku jsou dostupné zdarma, včetně zálohování videí. Historie přijatých hovorů a videa se v šifrované podobě ukládají lokálně na microSD kartu.

Kamera má rozlišení Full HD a objektiv zaznamenává v úhlu 140°. Noční vidění se postará o funkci i ve tmě, technologie HDR pro změnu zajistí, že bude dobře vidět na obličej příchozího, i když stojí v protisvětle. Zvonek je voděodolný a dokonale chráněný vůči všem povětrnostním vlivům, dešti, sněhu, vlhkosti, ale i vůči prachu a nečistotám.

Instalace zvonku je jednoduchá a s dodávaným návodem by ji měl zvládnout každý sám. Původní kabelový zvonek zůstane zachován, nahradí se pouze tlačítko. Inteligentní video zvonek je kompatibilní s většinou elektrických instalací, tj. 8-24 V nebo 230 V. Kompatibilitu stávající instalace se zvonkem lze ověřit pomocí online nástroje.

Netatmo Doorbell stojí 7 999 Kč, koupit se dá na www.netamo.cz, nebo na www.Alza.cz.

Diskuze (27) Další článek: Vybíráme nejvýhodnější datový tarif nejen pro seniory

Témata článku: Internet, Chytré věci, Chytrá domácnost, Netatmo, Návštěva, Zvonek, Instalace, Netatmo Security, Full HD


Určitě si přečtěte

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa | 40

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

** Redmi Note 9 Pro se chlubí čtveřicí snímačů s až 64Mpx rozlišením ** 5 020mAh baterie zajistí dobrou výdrž a podporuje až 30W dobíjení ** Snapdragon 720G ve spolupráci s 6GB RAM zajistí dostatek výkonu

Milan Měchura | 21