Chytrým hodinkám se daří i přes nepřízeň koronaviru. Prodeje Apple Watch klesly

Analytická společnost Canalys prozradila, jak si vedl segment chytrých hodinek v kritickém období od ledna do března, které bylo citelně ovlivněno postupně narůstající koronavirovou epidemií, která z lokálního ohniska velmi rychle přerostla v celosvětovou pandemii. COVID-19 však segment chytrých hodinek příliš neovlivnil, celý trh vzrostl, v ostrém kontrastu se smartphony, o 12 procent, a většina výrobců v první pětce eviduje meziroční nárust prodaných kusů. Lídr trhu, Apple, však musel překousnout třináctiprocentní pokles.

Ne, že by se Apple Watch neprodávaly, americký gigant se stále drží na prvním místě, a to dodávkou 5,2 milionu hodinek na trh. Jenže zatímco v loňském prvním čtvrtletí to Applu stačilo na 46,7% „polštář“, letos se jeho podíl na trh zmenšil na 36,3 procent. Skokanem čtvrtletí je Huawei, který meziročním nárustem 113 % poskočilo z bramborové medaile na stříbrnou pozici. Přesto prodalo „jen“ 2,1 milionu hodinek. Třetí Samsung dodal na trh o 300 tisíc kusů méně, i tak mu to stačí na meziroční nárost o 46 %. Dařilo se i čtvrtému Garminu (+ 24 %), největším propadákem první pětky byl Fitbit (- 21 %).

Třetina prodaných hodinek vůbec poprvé směřovala do USA, kde však došlo k postupnému zpomalení zájmu o Apple Watch. To stejné se dá říci i o Evropě. Prodejům hodinek však dominovala Čína, která je nejvýraznějším odbytištěm chytré elektroniky na zápěstí. A právě Čína má tento segment táhnout i ve zbytku letošního roku, mezi nejvýznamnější hráče na trhu zde patři lokální výrobci, zejména Xiaomi, Huawei a Oppo. Do konce roku má být na světě přes 150 milionů uživatelů chytrých hodinek. Ve větší části z nich bude přitom běžet operační systém Watch OS. 

Zdroj Canalys

Diskuze (3) Další článek: Jak fotí Motorola Edge+

Témata článku: Apple, Huawei, Samsung, Chytré hodinky, Koronavirus, Čína, Apple Watch, Hodinky, Garmin, Statistika, USA, Fitbit, Analýza, Canalys, watchOS, Nepřízeň, Evropa, Segment, Trh


Určitě si přečtěte

Huawei Mate X2 je nejlepší skládačka současnosti. Ale co je jí to platné...
Filip Kůžel
Kauza HuaweiOhebný displej
T-Mobile ztratil 140 tisíc zákazníků, mizí mu předplacenkáři. Na tržbách si ale polepšil
Jan Láska
StatistikaHospodaření a financeT-Mobile
Hejt na Google. Android 11 vzal skvělé bubliny a totálně je zkazil
Filip KůželVladislav Kluska
HejtAndroid 11
Android 12: Nainstalovali jsme první preview, tady jsou hlavní novinky
Filip KůželVladislav Kluska
Android 12Video
Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 13 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až čtrnáct tisíc korun

Jan Láska | 26

Jan Láska
Střední třídaSmartphonyNákup a ceny
Hodinky Huawei se naučily instalovat aplikace a reagovat na notifikace. Ale…
Filip Kůžel
Polochytré hodinkyTýden mobilně
Tim Cook: Apple pracuje na něčem ještě větším, než je iPhone [komentář]
Filip Kůžel
KomentářTim CookHospodaření a finance