Číňané se zbláznili, slibují mobil s výdrží jeden rok

Telefon, o jehož dobíjení se nemusíte starat celý rok. Tak prezentují LionKing 800 výrobci z Číny. Máme jim věřit?

Někteří čínští výrobci už neví, jak zaujmout svými produkty a protože většinou okopírovaný vzhled známých značek a kvalita zpracování pokulhává, přicházejí alespoň s fantaskními, stěží uvěřitelnými parametry. O telefonu s disneyovským názvem LionKing 800, který na pohled až nápadně připomíná počínštěnou podobu Nokie N95, například tvrdí, že vydrží na příjmu jeden rok bez dobití.

Klepněte pro větší obrázek
Tvary si LionKing vypůjčil od Nokie N95

„Lví král“ by měl podle údajných specifikací zůstat na příjmu 365 dní nebo přečkat tři až pět dní nepřetržitého hovoru. Zajistit tuto monstrózní výdrž má Li-Ion baterie s kapacitou 16 800 mAh. To je asi 15× více než kapacita současných v mobilech používaných akumulátorů. Aby toho nebylo málo, telefon navíc zvládne obsluhovat dvě SIM karty najednou, pracovat bude na evropských frekvencích GSM a nabídne i konektor na 3,5mm sluchátkový jack. Rozlišení displeje se uvádí 240 × 320, kapacita vnitřní paměti 256 MB s možností rozšíření kartami microSD. Rozměry by měly dosahovat 120 × 65 × 20 mm, o hmotnosti prameny pro jistotu taktně mlčí.

Klepněte pro větší obrázek 
Pokud by baterie měla mít opravdu slibovanou kapacitu, telefon by se pěkně pronesl

Nejzajímavější je, že uvedený telefon si můžete opravdu objednat. Na stránkách prodejce jej nabízejí za 145 dolarů, což jsou necelé dva a půl tisíce korun. Otázkou zůstává, co nakonec bude LionKing umět, pokud ho zásilková služba z Číny opravdu dopraví. Pokud totiž v Číně tajně nevyvinuli zcela novou technologii pro výrobu akumulátorů, můžeme tyto specifikace směle považovat za úsměvný předaprílový žertík.

LionKing 800 ve zkratce:

  • rozměry: 120 × 65 × 20 mm
  • sítě a data: dual SIM, GSM 900/1 800 MHz, GPRS
  • displej: úhlopříčka 3,5“, 262 tisíc barev, rozlišení 240 × 320 bodů
  • paměť: 256 MB ROM, rozšiřitelná kartami microSD
  • fotoaparát: 0,3 Mpx
  • konektivita: Bluetooth 2.0, Wap
  • funkce: adresář na 300 kontaktů, SMS (paměť na 200), MMS, 64hlasé polyfonní zvonění, kalendář, úkolovník, budík, stopky, hudební audio/videopřehrávač, hlasový záznamník, kalkulačka
  • baterie a výdrž: Li-Ion 16 800 mAh, až 5 dní hovoru, až rok pohotovosti
Diskuze (52) Další článek: Sony Ericsson PV702: levný, ale kvalitní

Témata článku: , Číňan, SLI, Čina, Mobil, Cin, MOBI, Hudební audio, Slib, Rok