Clipboard v cloudu. Klávesnice SwiftKey už umí kopírovat texty mezi Androidem a Windows

Klávesnice SwiftKey pro Android se ve své nové verzi naučila sdílet Schránku (alias Clipboard) mezi smartphony a desktopovým Windows. Potřebujete mít pouze vytvořený Microsoft účet, přes nějž se přihlašujete do Windows. Následně stačí na desktopu, konkrétně ve Windows 11, přejít do Nastavení - Systém - Schránka a aktivovat Historie schránky a funkci Synchronizovat na všech vašich dalších zařízeních.

Na smartphonu si musíte z Google Play stáhnout poslední verzi aplikace (7.9.0.5 či novější). V nastavení zvolte Rozšířené psaní - Schránka a povolte funkci Synchronizovat historii schránky. Od této chvíle začne fungovat tzv. cloudová schránka, na serveru bude uložen vždy jen poslední vykopírovaný text, který se po hodině automaticky smaže. Schránka se bude nabízet při zadávání textů v telefonu jako první v řádku s predikcí, Microsoft dodává, že data v clipboardu jsou šifrovaná a nejsou s vašim účtem u Microsoftu nijak „fyzicky“ propojena.

Hlavní přednosti klávesnice SwiftKey pro Android:

Na závěr je třeba dodat, že sdílený clipboard funguje jen mezi Androidem a Windows. O přesto, že je klávesnice dostupná i na iOS, sdílení schránky na mobilní platformě od Applu v tuto chvíli není dostupné.

Zdroj Swiftkey

Váš názor Další článek: Vánoční nabídka T-Mobilu: Slevy na smartphony, Apple Watch za 1 Kč a datové odměny za dobití

Témata článku: , , , , , , , , , , Schránka, Nastavení, Microsoft SwiftKey, Text, Swift,