Člověk by měl být při vývoji AI na prvním místě, říká šéf Honoru a láká na chystané véčko a chytrý prsten

V rámci veletrhu MWC v Barceloně vystoupil v panelové diskuzi společně se šéfem pořádající asociace GSMA Johnem Hoffmanem a manažerem Qualcommu Alexem Katouzianem také šéf společnosti Honor George Zhao. Tématem diskuze byla umělá inteligence (AI), její vliv na člověka a uchování soukromí uživatelů.

Klepněte pro větší obrázek
Panelová diskuze na MWC se šéfem Honoru

Diskutující se shodli, že při vývoji AI by měl být člověk vždy na prvním místě. „Věříme, že umělá inteligence přebuduje operační systém a přetvoří náš budoucí zážitek z chytrého telefonu. Honor posouvá naši strategii umělé inteligence tím, že ji integruje do systému MagicOS a všech svých zařízení, čímž zajistí zážitek zaměřený na člověka, který potěší naše uživatele při každé interakci," prohlásil Zhao.

Prstenem a véčkem proti Samsungu

Strategií Honoru je přinést umělou inteligenci do jejich nadstavby nad Androidem MagicOS a představit v oboru první uživatelské rozhraní postavené na předvídání záměru uživatele (IUI), které zahrnuje nové jádro, nové uživatelské rozhraní a propojený ekosystém posílený o AI, a to v zařízeních od chytrých telefonů až po osobní počítače.

Trendem je přitom postupný přenos zpracování AI operací z cloudu do koncových zařízení, včetně smartphonů. „Díky lepší kvantizaci nebo zmenšování modelů a také díky spolupráci s našimi partnery, jako je HONOR a výrobci operačních systémů, budeme schopni vzít tyto schopnosti cloudového AI včetně dat a přesunout je více do zařízení. Potenciál růstu umělé inteligence v zařízení je prakticky neomezený," podotkl Katouzian z Qualcommu.

Do portfolia Honoru mají přitom přibýt i typy produktů, které v něm dosud nenajdeme. Jak prozradil George Zhao v rozhovoru pro portál CNBC, jeho firma připravuje během letošního roku uvést na trh véčkový telefon s ohebným displejem a také chytrý prsten. Právě pomocí prstenu může Honor rozšířit své portfolio nositelných zařízení, které zatím patří mezi skromnější. S véčkem chce zase konkurovat zejména Samsungu, který už má aktuálně na trhu pátou generaci svého Flipu.

Nejzajímavější momenty z panelové diskuze se šéfem Honoru:

Váš názor Další článek: Takhle vypadá nejpřenosnější mobilní vysílač. Jeden technik ho může zprovoznit do hodiny

Témata článku: Honor, , , , , , , , , , CNBC, Zařízení, Prsten, Diskuse, John Hoffman, George Zhao,