Clubhouse na Androidu? Snad už brzy, začalo testování první beta verze

Sociální síť Clubhouse se v uplynulých měsících stala velkým hitem. Od samotného počátku je však omezena pouze na zařízení s operačním systémem iOS. Provozovatel v lednu tohoto roku potvrdil, že připravuje verzi pro Android, a dle posledních informací už dokonce vydal první beta sestavení.

Podle oficiálního seznamu posledních provedených změn bylo v neděli 2. května zahájeno testování „hrubé beta verze“ aplikace pro Android. Ta je zatím k dispozici pouze omezenému počtu testerů, nicméně jejich počet by se v dohledné době měl rozšířit, jak lze soudit z konstatování „Nemůžeme se dočkat, až v následujících týdnech přivítáme v Clubhouse další uživatele Androidu.“

Kdy se dočkáme Clubhouse pro Android?

Z uvedeného časového rámce v řádu týdnů lze vyvozovat, že by se uživatelé Androidu mohli dočkat koncem května nebo počátkem června. Tomuto termínu ostatně nasvědčovaly i dřívější (byť oficiálně nepotvrzené) zvěsti. Mladá sociální síť tak konečně nastoupila cestu ke svému rozšíření – zatím alespoň o pár vyvolených. Přestože je Clubhouse populární, má ve skutečnosti relativně malý počet uživatelů – kromě omezení na zařízení s operačním systémem iOS je totiž zatím pouze na pozvánky.

Velkou otázkou je, zda se Clubhousu podaří získat takový zájem uživatelů, jako na iOS. Od spuštění této platformy totiž naskočila na vlnu hlasových chatů celá řada konkurentů. Více či méně podobnou alternativu má nebo chystá například Facebook (Live Audio Rooms), Twitter (Spaces), Instagram, Reddit, Telegram (Voice Chat 2.0), Slack, Spotify a LinkedIn. Uživatelé Androidu, čekající na oficiální port, tak budou mít poměrně široký výběr.

Vzhledem k tomu, jak rychle se rozrůstá seznam firem, pracujících na konkurenčním řešení, bychom se ani nedivili, kdyby bylo vydáno více než tucet takových aplikací dříve, než bude v Obchodě Google Play k dispozici oficiální stabilní verze aplikace Clubhouse pro Android.

Lačná konkurence nespí

Právě na zanedbávání uživatelů Androidu doplatili vývojáři aplikace Snapchat. Situace bystře využily konkurenční služby, jež okopírovaly nejzajímavější funkce a přetáhly tím část potenciální komunity. Snapchat se sice později zaměřil na vývoj pro Android, nicméně ztrátu dohání jen velmi obtížně.

Způsob, jakým Clubhouse funguje, je ve své jednoduchosti téměř geniální. Pravděpodobně díky tomu si dokázal získat takovou popularitu. Dělá jen jednu věc, ale dělá ji dobře – v době únavy z videokonferencí a textových chatů poskytuje prostor pro hlasovou komunikaci.

Proto má smysl, aby Clubhouse vydal svou aplikaci pro Android co nejdříve. Jinak může přijít o značnou část potenciální uživatelské základny ve prospěch existující nebo v brzké době uvedené konkurence.

Diskuze (7) Další článek: T-Mobile usnadní firmám testování zaměstnanců na covid-19. Poskytne bezplatně řešení CovidTestMan

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, iOS, Google Play, Instagram, Spotify, Facebook, Beta, Twitter, Telegram, Sociální sítě, Clubhouse, Snapchat, Verze, Operační systém, Spaces, Testování, Slack, LinkedIn, Clubhous, Aplikace, Uživatelé, Notion, Reddit, Beta verze, Telefony s iOS na Heureka.cz