Co bude na CeBITu: nové Nokie, Siemensy a další

Ve čtvrtek začíná největší evropský svátek fanoušků mobilních telefonů, mezinárodní veletrh CeBIT v Hannoveru. Jako obvykle očekáváme spoustu novinek. Těšte se na nové Nokie, Siemensy a spoustu dalších. Budeme vás jako vždy informovat.
Co bude na CeBITu: nové Nokie, Siemensy a další

Veletrh CeBIT je každoročně dějištěm mnoha významných údálostí nejen z oblasti mobilních komunikací. Mobily nás však zajímají nejvíce. Veletrh v Hannoveru je pro výrobce natolik zajímavý, že si na něj schovávají představení hned několika nových produktů. Všechny značky zde prezentují své novinky, které se v prodeji objeví často až za několik měsíců. CeBIT se letos koná v termínu 18. až 24. března, začíná ve čtvrtek, končí ve středu. Pokud vás zajímá, jak se tam dostat a pořádně si to užít, přečtěte si náš dřívější článek.

Někteří výrobci zde ukážou své nové produkty ve světové premiéře, jiní vystaví pouze nejnovější  telefony, které už byly představeny dříve. K takovým patří Alcatel nebo Sony Ericsson, například Nokia nebo Siemens odhalí své novinky až na místě. Každý výrobce však může překvapit a přijít s něčím, co jsme nečekali. V tomto článku naleznete přehled telefonů, které na CeBITu s největší pravděpodobností uvidíme. O některých jsme psali už dost, o jiných méně, něco z toho je ale pořád ukryto pod rouškou tajemství.

Alcatel

Francouzský výrobce ukázal svá nová želízka už před třemi týdny v Cannes. Mluvíme o třech zbrusu nových mobilech, z nichž největší pozornost směřovala k véčku OT 835, které disponuje dvěma barevnými displeji (260 tisíc a 65 tisíc barev). Nechybí ani vestavěný fotoaparát. Další model OT 756 už je klasické konstrukce, který nabídne rovněž fotoaparát a displej s 260 000 barvami. Poslední novinku v podobě OT 556 chápeme jako nástupce OT 535 s fotoaparátem. Podrobně jsme se zatím věnovali dvěma novinkám: OT 835 a OT 756. O dalších nových modelech jsme zatím neslyšeli, ale třeba nás Alcatel ještě překvapí.

Klepněte pro větší obrázek
Zleva: OT 556, OT 756, OT 835

Motorola

Motorola předvedla velmi odvážný start do nového roku, začalo to otáčecím modelem V80 a dvěma véčky (V220 a V180). O pár dní později už výrobce na internetu ukázal další dva modely v podobě A360 a C380. Konec února byl ve znamení chytrých telefonů. Objevil se nadupaný komunikátor Motorola MPx, dále 3G telefony řady x1000 a konzervativní MPx100. Zatím poslední kousky výrobce uvedl na začátku března, jedná se o telefony, jejichž hlavním posláním je hudební zážitek - E398, E680 a C650.

Zdá se, že Motorola už svou partii dohrála, to však zdaleka nemusí být pravda. V Hannoveru se možná dočkáme dalších novinek, americký výrobce chce v tomto roce hodně co ukázat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motorola V80 -- Motorola V220 -- Motorola V180

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motorola A360 -- Motorola C380

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Motorola MPx --- Motorola A1000 - Motorola MPx100

  
Motorola E398 -- Motorola E680 -- Motorola C650

Nokia

Největší světový výrobce mobilů většinu novinek skrývá. Nokia zatím představila nový komunikátor pod označením 9500. Stalo se tak na akci pod názvem 3GSM World Congress, která se koná každoročně v Cannes. Nástupce modelu 9210i jsme očekávali poměrně dlouho, ale vyplatilo se to. Má plnohodnotnou klávesnici, GPRS, EDGE, WiFi, Bluetooth, vestavěný fotoaparát a 80 MB paměti. Více si můžete přečíst v našem podrobném představení.

Co se týče dalších novinek, hodně se mluví o Nokii s megapixelovým fotoaparátem. Pravděpodobně se dočkáme vícero novinek, nic bližšího ovšem v tuto chvíli nevíme. Za pár dní už budeme chytřejší.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Komunikátor v zavřeném stavu

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Komunikátor v otevřeném stavu

Panasonic

Na GSM kongresu v Cannes spatřil světlo světa véčkový Panasonic se Symbianem pod označením X700. Jedná se o elegantní až luxusní véčko, které osloví i manažery. Jeho jádrem je totiž operační systém Symbian. Dále nechybí integrovaný fotoaparát, podpora paměťových karet nebo Bluetooth. Vypadá opravdu dobře, snad si ho budeme moci na CeBITu vyzkoušet. Více informací naleznete v dřívějším článku

O dalších možných překvapeních výrobce mlčí.

   
Panasonic X700

Philips

Holandský výrobce představil několik novinek rovněž v Cannes, konkrétně jde o sedm nových telefonů. Ve dvou případech se jedná o vylepšení starších modelů, jinak jde o zbrusu nové telefony. Nenechte si ujít dvě véčka a tři klasiky s dotykovým displejem. Po vzhledové stránce jsou to nadějné mobily, jež nepostrádají ani digitální fotoaparát. Více si o nich přečtete na tomto místě, na CeBITu bychom je měli vidět naživo.

   
Philips 355 --- Philips 639 --- Philips 855 --- Philips 755

Sagem

Nejvíce pozornosti bude směřovat k modelu myX-7 a dvěma véčkům - myX-3s a myX-3b. Zatímco první je určeno všem zákazníkům bez ohledu na vkus, druhý kousek je spíše pro ženy.

Není však vyloučeno, že Sagem předvede i něco dalšího.

 Klepněte pro větší obrázek
Sagem myX-7 -- Sagem myX-3b

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sagem myX-3s

Samsung

Jihokorejský Samsung určitě předvede jeden ze svých klíčových modelů pro rok 2004. Jde o mobil pod označením D410, a vězte, že je o co stát. Kdo by nechtěl displej s 260 000 barvami. O modelu D410 jsme podrobně psali v tomto článku.

Co se týče dalších novinek, necháme se překvapit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Siemens

Siemensu na sklonku minulého týdne unikly obrázky chystaného modelu S65. Telefon bude představen den před zahájením veletrhu, kde mobil uvidíme naživo. Pokud se potvrdí neoficiální informace, máme se na co těšit: 1,3 megapixelový fotoaparát, MP3 přehrávač, rádio, Bluetooth a možná i paměťové karty. Všechny dostupné fotografie jsme už vydali.

Siemens představí celkem tři modely, které ponesou shodné číselné označení x65: bude to zmiňovaný S65, odolný M65 a levný C65. Více podrobností zatím neznáme. Mezi vystavovanými modely Siemensu nebudou chybět ani dřívější novinky v podobě CF62 a CX65.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Oficiální fotografie Siemensu S65

  
Siemens CX65 -- CF62

Sony Ericsson

Sony Ericsson představil tři nové telefony už minulý týden. Největší pozornost směřovala k otáčecímu modelu S700, který disponuje takovými inovacemi jako je fotoaparát s rozlišením 1,3 megapixelu nebo displej s 260 000 barvami. V rámci evropského trhu je to opravdu něco nového. Dalším modelem je Sony Ericsson K700, který nahradí řadu T610, respektive její současný model T630. Novinka pod názvem Z500 skrývá elegantní véčko s velkou porcí komunikačních funkcí – EDGE a Push to talk je toho důkazem. Výrobce už pořádal tiskovou konferenci v Praze, kde jsme viděli model K700, podívejte se na živé fotografie. Zbytek uvidíme na CeBITu, včetně nového příslušenství.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Sony Ericsson S700

 
Sony Ericsson K700

 
Sony Ericsson Z500

Diskuze (12) Další článek: Snowboard-X: životní jízda na sněhu (+soutěž)

Témata článku: Nokia, Siemens, Ostatní, Motorola C650, Motorola E398, Motorola V180, Motorola V220, Motorola V80, Panasonic X700, Philips 355, Philips 639, Philips 755, Philips 855, Sagem myX-7, Siemens CX65, Nov, Konec února, CeBIT


Určitě si přečtěte