Co nového v aplikaci Mapy.cz. Vyžádání objízdné trasy a upozornění na úseky častých nehod

Sledujeme nové funkce, které s aktualizacemi přibývají do oblíbené mobilní mapové a navigační aplikace Mapy.cz od českého Seznamu.

Oživeno 30. května 2023 | Mapy.cz přišly v posledních týdnech s několika drobnějšími novinkami, které se týkají zejména mobilní aplikace a její navigační funkce. Od verze 9.33.0 je přidaná funkce „Potřebuji objížďku“. Ta se může hodit například v situaci, kdy v provozu narazíte na nečekanou překážku a potřebujete se z místa rychle „vymotat“ nějakou alternativní trasou. Stačí klepnout na nabídku s ikonou vykřičníku v pravém spodním rohu a vyžádat si objížďku.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Další novinkou dostupnou v aplikaci Mapy.cz pro obě platformy iOS i Android je upozornění na místa s výskytem častých dopravních nehod. Během navigování vyskočí notifikace se sugestivní ikonou smrtky a sdělí vám, jak vzdálený je rizikový úsek, ke kterému se blížíte.

Klepněte pro větší obrázek

Zobrazování rizikových míst přímo v aplikaci Mapy.cz navazuje na dosavadní spolupráci Seznamu a Portálu nehod, která začala v loňském roce využíváním mapových podkladů pro zobrazování míst nečastějších nehod. Veškerá data, která se do aplikace Mapy.cz automaticky posílají z Portálu nehod, zohledňují nejen počet nehod, ale také jejich závažnost. Řidičům se tak v navigaci zobrazí pouze ty úseky, které pro ně mohou být potenciálně nebezpečné. Mapy.cz jsou první tuzemská aplikace, která ve své navigaci takové upozornění řidičům nabízí.

Diskuze (47) Další článek: Recyklace od základů. Tyto rostlinné kryty pro iPhony se do roka a do dne rozpadnou na prach

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, iOS, Aktualizace softwaru, Navigace, Mapy.cz, Mapy, Update, Pro řidiče, Aktualizace, Waze, Widget, TopGis, Podklady, Displej, Rychlá trasa, Stopař, Sklon, Jakub Faifer, Nastavení, Aplikace, Svah, Morava, Silnice, Čerpací stanice, Telefony s iOS na Heureka.cz