Co nového v aplikaci Mapy.cz. Vyžádání objízdné trasy a upozornění na úseky častých nehod

Sledujeme nové funkce, které s aktualizacemi přibývají do oblíbené mobilní mapové a navigační aplikace Mapy.cz od českého Seznamu.

Oživeno 30. května 2023 | Mapy.cz přišly v posledních týdnech s několika drobnějšími novinkami, které se týkají zejména mobilní aplikace a její navigační funkce. Od verze 9.33.0 je přidaná funkce „Potřebuji objížďku“. Ta se může hodit například v situaci, kdy v provozu narazíte na nečekanou překážku a potřebujete se z místa rychle „vymotat“ nějakou alternativní trasou. Stačí klepnout na nabídku s ikonou vykřičníku v pravém spodním rohu a vyžádat si objížďku.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Další novinkou dostupnou v aplikaci Mapy.cz pro obě platformy iOS i Android je upozornění na místa s výskytem častých dopravních nehod. Během navigování vyskočí notifikace se sugestivní ikonou smrtky a sdělí vám, jak vzdálený je rizikový úsek, ke kterému se blížíte.

Klepněte pro větší obrázek

Zobrazování rizikových míst přímo v aplikaci Mapy.cz navazuje na dosavadní spolupráci Seznamu a Portálu nehod, která začala v loňském roce využíváním mapových podkladů pro zobrazování míst nečastějších nehod. Veškerá data, která se do aplikace Mapy.cz automaticky posílají z Portálu nehod, zohledňují nejen počet nehod, ale také jejich závažnost. Řidičům se tak v navigaci zobrazí pouze ty úseky, které pro ně mohou být potenciálně nebezpečné. Mapy.cz jsou první tuzemská aplikace, která ve své navigaci takové upozornění řidičům nabízí.

Diskuze (47) Další článek: Recyklace od základů. Tyto rostlinné kryty pro iPhony se do roka a do dne rozpadnou na prach

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, iOS, Aktualizace softwaru, Navigace, Mapy.cz, Mapy, Update, Pro řidiče, Waze, Aktualizace, Widget, TopGis, Stopař, Displej, Místo a trasa, Reliéf, Česká republika, Řízení auta, Seznam, Jižní Morava, Náklon, Silnice, Umístění, Android a IOS, Telefony s iOS na Heureka.cz