Co nového v aplikaci WhatsApp. Nástroje pro správce skupin a přehled o společných komunitách

  • V tomto článku mapujeme novinky v aplikaci WhatsApp
  • Většina funkcí se nejprve otestuje u betaverze aplikace
  • Poté přichází k dalším uživatelům, některé funkce ale nejsou plošné

Oživeno 22. března 2023 | Po krátké době se do WhatsAppu dostává další nová funkce, která souvisí se skupinami. Konverzace pro více uživatelů ve skupině se stávají čím dál používanější s tím, jak čím dál více lidí používá Komunity na WhatsApp. Tyto komunity mohou sdružovat až 50 skupin a celkem 5000 zapojených členů.

Klepněte pro větší obrázek

Aby měli správci své skupiny lépe pod kontrolou, připravil pro ně WhatsApp nový nástroj, který umožňuje rozhodnout, kdo se může ke skupině připojit. Správce teď může sdílet odkaz na pozvánku své skupiny nebo rovnou zpřístupnit svou skupinu vybrané komunitě.

S růstem komunit a jejich větších skupin chce WhatsApp docílit toho, aby bylo snazší zjistit, které skupiny máte s někým společné. Stačí jen zadat jméno kontaktu a zobrazí se společné skupiny. Hodí se to i v situaci, kdy zapomenete, jak se hledaná skupina jmenuje, ale víte, že v ní je kromě vás také konkrétní kontakt.

Novinky v aplikaci WhatsApp

V pravidelně aktualizovaném článku sledujeme novinky v mobilní aplikaci WhatsApp. Část z nich se nejprve ukazuje v betaverzi, než zamíří do běžné dostupné verze, kterou si bezplatně stáhnete z Google Play a AppStoru.

Diskuze (11) Další článek: Jak odstoupit od smlouvy uzavřené na dálku. Operátoři musí zákazníkům poskytnout vzorový formulář

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, iOS, WhatsApp, Komunikátory, Aktualizace, Poslední verze, Funkce, Reakce, Novinka, Podoba, Stav, Verze aplikace, Rychlá reakce, Telefony s iOS na Heureka.cz