Co přinesl Java pohár - přehled nejlepších aplikací

O výherci Java poháru jsme na MobilManii již psali. Nyní se zaměříme na ty aplikace, které se umístily na 2. až 10. místě. Chcete například vědět, jak je možné psát vaší přítelkyni, i když máte mobil v kapse?
Co přinesl Java pohár - přehled nejlepších aplikací

Celkové pořadí aplikací v Java poháru

Umístění Aplikace Počet bodů Výhra
1 Pomocník diabetika 45,2 Sony Ericsson P800, Cena společnosti Sun Microsystems – počítač Sony Vaio + Sun ONE Studio, 800 Kč kupon pro Oskartu, Oskarta 800
2 Alcotraz 36,2 Siemens S55, Oskarta 800
3 Isomatrix 34,4 Siemens S55, Oskarta 800
4 Streaming Pictures 31,2 Siemens C55, Oskarta 800
5 Přítelkyně 30,4 Siemens C55, Oskarta 800
6 NuPogodi 27,6 Siemens C55, Oskarta 800
7 Spotřeba 27,2 Siemens C55, Oskarta 800
8 AlcoMeter 26,4 Siemens C55, Oskarta 800
9 mVocab 25,0 Oskarta 800
10 Europa 23,9 Oskarta 800

Alcotraz

Hra ve stylu známého Dukem Nukem 1 v provedení pro mobilní telefon se umístila na druhém místě. Hráč zde musí projít množstvím chodeb, jezdit výtahy, lézt po žebřících, skákat a střílet protivníky. Kromě toho ale také musí sbírat půllitry piva, kterými na konci každého kola musí opít hlavního strážce. Musí si ale s dodávkou piva pospíšit, protože jakmile hlavní strážce vystřízliví, nebude možné jej překonat. Kromě skvěle propracované mobilní části však Alcotraz přináší také část určenou pro váš počítač, ve které si můžete sestrojit další úrovně. Aplikace je nabízena komerčně na www.mojelogo.cz.

Isomatrix

Další zajímavou hrou je Isomatrix. Propracovaným 3D bludištěm se spoustou překážek a teleportů se snažíte provést svoji kuličku až k cíli. Uživatele mobilních telefonů s dotykovým displejem pak nepochybně potěší, že svého "avatara" budou moci ovládat pomocí stylusu.

Streaming Pictures

Velice zajímavou aplikací, kterou Java pohár přinesl, byly Streaming Pictures. Jedná se o Java aplikaci, která prostřednictvím GPRS a serverové části umožňuje sledovat video ze vzdálené kamery či obraz na obrazovce vašeho počítače. Aplikace však neposílá celý záběr, nýbrž pouze rozdíly. Konkrétně se vždy jedná o obdélník definovaný dvěma nejkrajnějšími změněnými body.

Přítelkyně

Máte přítelkyni, která je ráda, když jí stále píšete? Máte šéfa, který když o vás dvě hodiny neslyší, tak si myslí, že nic neděláte? Právě pro takové uživatele je vytvořena aplikace s názvem Přítelkyně. Ta umožňuje v nastavených časových intervalech odesílat automaticky generované SMS. Ty se sestavují z předdefinovaných slov a frází, které můžete editovat a přidávat. Aby to vše vypadalo věrohodně, můžete si také nadefinovat počet chyb, které program v psaní textové zprávy či e-mailu udělá.

NuPogodi

Možná jste ještě zažili sérii sovětských digitálních her. NuPogodi je javová aplikace simulující tu verzi, kde vlk chytá padající vajíčka. Na rozdíl od původního originálu si však uživatel může vyzkoušet také hru od libovolného počtu nahraných bodů.

Spotřeba

Pokud patříte mezi ty, kteří si rádi mají přehled o svých tankováních a o spotřebě svého vozidla, pak právě pro vás by byla určena tato aplikace.

AlcoMeter

Další z již komerčně dostupných aplikací umožňuje jednoduchý výpočet obsahu alkoholu v krvi. Uživatel si vytvoří profil, ve kterém uloží svoji hmotnost, pohlaví a rychlost metabolismu a pak už jen může přidávat jednotlivé alkoholické nápoje, které v danou dobu vypil. AlcoMeter mu pak na základě získaných údajů s přesností na 30 minut vypočítá, kolik alkoholu má v danou dobu asi v krvi. Aplikaci ocení především řidiči. Stáhnout si ji můžete na www.mojelogo.cz.

mVocab

Velice zajímavým programátorským kouskem je aplikace mVocab. Ta využívá vlastní, originálně naprogramovaný systém prediktivního psaní podobný T9. Uživatel v aplikaci zadává slovo, které chce přeložit a jednotlivé znaky se přitom pomocí GPRS přenášejí na server, který je neustále vyhodnocuje. Překlad celého slova je pak odeslán ze serveru zpět k uživateli.

Europa

Na desátém místě se umístila další z her. Europa je jednoduchým simulátorem přistání rakety na měsíci. Pod slovem „jednoduchým“ se však rozhodně neskrývá popis způsobu přistání. Než se vám podaří měkce přistát, tak vás to bude stát určitě mnoho úsilí.

Kde aplikace najdete

Aplikace, které vyhrály v Java poháru, nejsou až na tu vítěznou, o které jsme psali v minulém článku, volně dostupné. Jejich autoři je buď již komerčně nabízejí a nebo se je teprve nabízet chystají. Zatím se s nimi tedy mohou setkat jen studenti FEL ČVUT při výuce. Není ale vyloučeno, že kromě Pomocníka diabetika, Alcotrazu a AlcoMeteru se s nimi brzy setkáte i vy.

Diskuze (13) Další článek: Siemens SX1 a e-maily (pokračování megarecenze)

Témata článku: Software pro mobily, Java, Siemens C55, Siemens S55, Sony Ericsson P800, Duke, Pře, Přehled, Získaný údaj, Diabetik, Celý záběrSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Horší než covid, mobilní výrobci zažívají krušné časy. Samsungu uvízlo po světě 50 milionů neprodaných telefonů

Horší než covid, mobilní výrobci zažívají krušné časy. Samsungu uvízlo po světě 50 milionů neprodaných telefonů

** Dozvuky pandemie, nedostatek čipů a teď zase válka ** (Nejen) mobilní výrobci zažívají krušné časy ** Samsung má např. ve skladech na 50 milionů neprodaných telefonů

Martin Chroust
Nižší třídaStřední třída
Re:MARS 2022: Postavíme orbitální stanici a zachráníme planetu, slibují Amazon a NASA

Re:MARS 2022: Postavíme orbitální stanici a zachráníme planetu, slibují Amazon a NASA

**Amazon po kovidové pauze svezl inženýry a vědce do Las Vegas ** Uspořádal zde druhý ročník konference re:MARS ** Hlavním tématem byla space economy, která změní pravidla hry

Jakub Čížek
AmazonReportáže
Pitva Samsungu Galaxy Z Fold2. Vnitřnosti ohebného telefonu, to je technologický koncert

Pitva Samsungu Galaxy Z Fold2. Vnitřnosti ohebného telefonu, to je technologický koncert

Skládací telefony jsou stále docela nové a drahé, takže se nepoštěstí narazit na kus k popravě každý den. Tento má zničený vnitřní displej, ale jinak je funkční. Tak se pojďme podívat, jak to Samsung uvnitř vyřešil.

Jakub Michlovský
Ohebný displejSamsungPitva
Jak prolomit zapomenuté heslo ve Windows 10. Je to až překvapivě snadné...

Jak prolomit zapomenuté heslo ve Windows 10. Je to až překvapivě snadné...

V době, kdy je tlak na volbu co nejsilnějších hesel, není nic výjimečného, když heslo zapomenete. Co ale dělat, když se pak nemůžete dostat do Windows?

Antonín Trčálek
NávodyHesloWindows 10
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Domácí síťování: Jaký je rozdíl mezi routerem, switchem a jak s tím souvisí Wi-Fi a mesh?

Domácí síťování: Jaký je rozdíl mezi routerem, switchem a jak s tím souvisí Wi-Fi a mesh?

** Vypadají jedna jak druhá, ale každá síťová krabička má jinou funkci ** Používané názvy zařízení jsou navíc často nesprávné ** Router chcete mít jen jeden, Wi-Fi AP několik a extender raději žádný

Lukáš Václavík
SíťRouterWi-Fi
Izraelský obrněnec ROBUST autonomně bojuje proti pěchotě i tankům

Izraelský obrněnec ROBUST autonomně bojuje proti pěchotě i tankům

** Izraelský zbrojní gigant Elbit Systems nedávno představil střední obrněné vozidlo ROBUST ** To je určeno pro pokročilý autonomní boj proti pěchotě i obrněným vozidlům ** Nový obrněnec by měl operovat s vysokou mírou autonomie, za každého počasí a prakticky v každém terénu

Stanislav Mihulka
IzraelVojenstvíRoboti
Normálně za peníze, dnes zadarmo nebo se slevou: Tvorba QR kódů, přeskakování reklam a vikingové

Normálně za peníze, dnes zadarmo nebo se slevou: Tvorba QR kódů, přeskakování reklam a vikingové

** V marketech se pravidelně objevují slevy na aplikace a hry ** Vybírejte pro platformy Android i iOS ** Na titulu můžete ušetřit desítky korun

Adam Kos
SlevyAkceMobilní aplikace