Co se skrývá za tajemným úsměvem Mony Lisy? To zjistíte pomocí VR brýlí HTC Vive

Letos uplynulo 500 let od úmrtí jednoho z nejnadanějších a nejvšestrannějších umělců všech dob Leonarda da Vinci. Nejznámějším dílem renesančního malíře je portrét Mona Lisa, který vznikl na začátku 16. století a zhlédnout ho můžete v pařížském muzeu Louvre.

Na podzim zde bude zahájena výstava klíčových děl Leonarda da Vinci. Součástí expozice se stane i VR zážitek Mona Lisa: Beyond the Glass, která vznikla v rámci projektu HTC Vive Arts. Aplikace přivede k životu příběh nejslavnějšího obrazu všech dob prostřednictvím headsetu HTC Vive.

Klepněte pro větší obrázek

Pomocí brýlí bude možné poznat mistrovské dílo jako nikdy předtím. Virtuální realita dovolí překročit hranice skla, za kterým se je obraz, a objevit detaily, jež nejsou lidským zrakem postřehnutelné. Aplikace zahrnuje výsledky posledních vědeckých výzkumů odhalujících techniky použité při jeho tvorbě a poodhalí i nejnovější informace o identitě modelky.

Výstava bude probíhat od 24. října 2019 do 24. února 2020 v prostorách Napoleonovy haly muzea Louvre. Pro omezenou kapacitu bude nutná rezervace na stránkách www.ticketlouvre.fr.

Váš názor Další článek: AppStore eviduje obří útraty uživatelů, na Google Play lidé utrácejí o 65 % méně

Témata článku: HTC, VR brýle, HTC Vive, Virtuální realita, VR, Leonard da Vinci, Mona Lis, Portrait, Leonardo da Vinci, Pei, Úsměv, Louvre, Malíř, Mona Lisa


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
T-Mobile rozdává data. Zdarma, pro všechny, bez omezení objemem či rychlostí
Filip Kůžel
Neomezená dataZdarmaT-Mobile
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

** Hezký displej, stereo redoruktory a odolnost IP53 ** Dobrá výdrž a rychlé dobíjení i spolehlivost čtečky otisků ** Vadou na kráse (a zejména funkčnosti) je chybějící NFC

Jakub Vrbacký | 32

Jakub Vrbacký
Nižší třídaRecenze