Co vám nabídne SiemensMania

Koncem minulého týdne jsme oznámili spolupráci s fanouškovským webem SiemensMania. Všechny procesy začlenění jsou u konce, proto můžeme oficiálně představit, co to vlastně SiemensMania je.
Co vám nabídne SiemensMania

SiemensManii najdete buď pod textovým odkazem v levém pruhu této stránky, nebo přímo zadáním adresy siemensmania.mobilmania.cz.


I když se jedná o amatérský web, díky úzké specializaci na mobilní telefony Siemens zde o těchto telefonech najdete podrobnější informace než na spíše všeobecném mateřském webu. Rozsáhlé recenze telefonů sice stále hledejte spíše na MobilManii, kde ale zase nemá smysl čekat tolik tipů, triků a rad k Siemensům. Řekl bych, že ani výrobce někdy netušil, co všechno se dá z jeho telefonů dostat.

Tři části

SiemensMania sice není server s pravidelnou denní uzávěrkou, téměř každý den se zde ale objevují nové články, aktuality nebo odkazy. Na nejzajímavější témata upozorníme také na titulní stránce MobilManie, jak se už od pátku několikrát stalo.

Web se dělí na tři sekce. Nejdůležitější a nejobsažnější část je věnovaná mobilním telefonů, svůj zvláštní domek má značka Xelibri i bezšňůrové telefony Gigaset.

Klepněte pro větší obrázek Hlavní stránka, sekce s mobily

Klepněte pro větší obrázek Módní telefony Xelibri

Klepněte pro větší obrázek Bezšňůrové telefony Gigaset

Sekce s mobily je nejdůležitější

V hlavní části, která se věnuje mobilním telefonům, najdete řadu odkazů:

Přehled mobilních telefonů Siemens: vychází z našeho katalogu MobilManie, všechny Siemensy zde ale najdete pohromadě.

Flash simulace telefonů: prezentace, které Siemens vytvořil k jednotlivým modelům.

Emulátory telefonů: programy pro počítač, které zobrazí daný mobilní telefon Siemens a můžete procházet jeho nabídkou. Uděláte si obrázek, jak se telefon ovládá, jak pracují jednotlivé funkce, jaké je vyzvánění. Můžete zde často vyzkoušet i javové aplikace.

Úpravy a návody: redukce pro běžná sluchátka s jackem, laserové ukazovátko, USB adaptér, výměna LED diod, vypnutí dotazu na zapnutí telefonu, návody pro rozebrání ... nejsou myslím třeba další komentáře.

Programy pro správu, utility, firmware: řada programů pro práci s mobilními telefony Siemens.

Manuály: příručky pro práci se Siemensy

Patche: postupy, jak u Siemensu například změnit hlavní displej. Nelíbí se vám ikonka, chtěli byste mít místo názvu operátora hodiny, místo textové nabídky grafické menu? Opravdu to jde, i když zde zvlášť upozorňuji, že jde o neautorizovaný zásah do telefonu se všemi možnými důsledky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Zábava: obrázky, animace, tapety na displej, vyzváněcí melodie atd.

Budou i další?

Díky spolupráci se SiemensManií můžeme na našich stránkách nabídnout informace, které bychom kvůli všeobecnějšímu zaměření MobilManie nesehnali - nebo spíše ani vůbec nesháněli. Pro uživatele telefonů Siemens přitom mohou být nadmíru užitečné.

Dostali jsme už řadu dotazů, jestli se objeví i podobné stránky AlcatelMania, NokiaMania, MotoMania nebo jiné. Jednoznačnou odpověď sice nemůžeme dát, SiemensMania je první projekt tohoto druhu a v současné době neuvažujeme o spolupráci s dalšími weby, do budoucna ale něco podobného pro ostatní značky nemůžeme vyloučit.

Diskuze (12) Další článek: T-Mobile: z Twistu na paušál a zpátky

Témata článku: Ostatní, Siemens Xelibri, Neautorizovaný zásah, Nejzajímavější téma


Určitě si přečtěte

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

** Redmi Note 8 Pro přináší nekompromisní poměr výkon / cena ** Přidává čtyřnásobný fotoaparát s 64Mpx rozlišením ** Zamrzí jen košaté MIUI se zbytečnými aplikacemi

Martin Miksa | 9

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

** Včera jej Samsung představil, dnes pro vás máme první dojmy ** Galaxy S21 Ultra je povedené univerzální zařízení od Samsungu ** Líbit se vám bude foťák i podpora stylusu

Martin Chroust | 72