Co Vánoce, to bitka operátorů: čím lákali až tři léta zpět?

Operátoři začínají nadělovat vánoční dárky k tarifům, k předplacenkám. Jsou to každý rok ty stejné výhody, anebo se ledacos mění? Podívejte se, na co se snažili zákazníky ulovit před třemi a dvěma lety, ostatně i minulý rok.
Každý rok se v kancelářích a marketingových oddělení operátorů pečou vánoční nabídky. Cíl je jasný: nalákat co možná nejvíce nových zákazníků. To je priorita. Když to půjde, postarat se o ty stávající. Druhá jmenovaná skutečnost je bohulibým činem operátora, opravdovým vánočním dárkem zákazníkovi a projevem vděku za využívání služeb. Ne vždy se na ni ale dostane. To si často operátor počíná s lehkovážností, když si myslí, že když už u něj jednou zákazník je, zůstane na stejném místě navěky.

Klid zbraní před Vánoci neexistuje

Zavzpomínejme krátce na předvánoční trh roku 2003. Nebyl Vodafone, nebylo O2. Eurotel vyrukoval s velkou SMS soutěží, ve které se hrálo o mnoho lákavých cestovatelských cen a stovku Alcatelů OT 735. Dále snížil aktivační poplatek na třetinu a cenu samostatné Go SIM karty stlačil na 59 Kč včetně padesátikorunového kreditu.

Oskar se nedal zahanbit a nabídl Štědré hodiny. Pokud jste si pořídili jeden ze standardních tarifů, mohli jste si předplatit paušál na nějaký čas dopředu a tím získat pět hodinových hovorů měsíčně do vlastní sítě zdarma. Počet měsíců závisel na zvoleném tarifu. Vyšla také speciální edice předplacených Oskaret, které sice měly o něco dražší volání, ale cena za zprávy SMS i MMS se snížila na polovinu.

T-Mobile lákal především na svoji limitovanou edici Twist karet. Při prvním dobití jste dostali 50 % z nabíjené částky navrch a samotná Twist karta přitom stála příjemných 99 Kč s padesátikorunovým kreditem. K Twist sadám a nově aktivovaným tarifům rozdával sportovní tašky Puma, které dodnes blokují v městské hromadné uličky.

Každý operátor samozřejmě nastartoval ohromnou reklamní kampaň, kterou doprovázely propagační akce. Oskar postavil v centru Prahy svoje kluziště a Eurotel se nechal inspirovat. T-Mobile zato nabízel ve svých prodejnách teplý čaj nebo svařené víno, které při zimních nákupech přišlo jistě vhod. Samozřejmostí také byla řada zlevněných telefonů a spousta tématických multimédií pro mobily všech značek.

Punč je málo, dávejme auta!

Další Vánoce se za datum psalo číslo 2004. Eurotel rozdával při uzavření nové smlouvy s úvazkem na dva roky 60 volných minut měsíčně, bez úvazku 30 minut. Razantně se snížil aktivační poplatek a ani předplacenkáři nepřišli zkrátka. K nové Go sadě s telefonem se rozdávalo 20 minut, bez telefonu se o volné minuty losovalo – vyhrát jste jich mohli až 300. Lákavá byla i Go sada za 25 Kč s bonusem 100 % na první dobití a akcí bylo ještě více. Vše završila SMS soutěž o tři automobily BMW X3.

Oskar přišel s akcí Hodinová jízda. K nově zřízenému tarifu jste si mohli vybrat určitou hodinu, během které se dalo volat každý den do sítě Oskar zdarma až po dobu sedmi měsíců. Lákavé byly také Nadupané sady – levné telefony nabízené v sadě s tarifem Rozjezd Naplno. Oblíbenou akcí byla možnost nákupu dotovaného telefonu k předplacené službě Oskarta určená pro zákazníky, kteří mají Oskartu déle než dva roky a kredit vyšší než dva tisíce korun.

T-Mobile nabízel sady Twist s telefonem za jednu korunu – třítisícovou cenu tak tvořil kredit, který bylo možné volně provolat. Do předplacených služeb vkládal velké naděje, proto také připravil edici Twist karet za 50 Kč, u kterých se při prvním dobití přičetlo 50 % kreditu navíc. Zájemce o paušální programy potěšily snížené aktivační poplatky.

Bruslení a mnohé další je osvědčené

Minulý rok přišel Eurotel s akcí Dlouhé hovory. Byla určena novým a konečně i stávajícím zákazníkům, kteří měli některý z tarifů aktuální nabídky operátora. Podstatou akce bylo volání po třetí minutě zdarma na jakékoli číslo do sítě Eurotelu nebo na pevnou linku.Této výhody bylo možné využít v nočních hodinách a o víkendech a svátcích i během celého dne.

Do vánoční akce Eurotel zařadil také již probíhající promo s trochu zavádějícím názvem Volání zdarma až na dva roky. Každý zákazník, který podepsal smlouvu, získal ne úplné volání zdarma, ale štědrou dávku volných minut navíc až na dva roky. Současně operátor snížil cenu multimediálních zpráv na nevídaných 2,50 Kč. V nabídce tzv. malých Go sad bez telefonu se objevila speciální vánoční sada za 195 Kč. V ceně bylo 195 Kč kreditu, takže samotnou SIM kartu jste dostali v podstatě zdarma.

V sítí tehdejšího Oskar Vodafonu kralovala akce Nonstop Vánoce, která se vázala na aktivaci některého z tarifů Naplno. Po provolání volných minut v rámci nového tarifu nebyly hovory do sítě Oskar Vodafone vůbec účtovány. Tohoto neomezeného volání si mohli zákazníci užívat v závislosti na výši tarifu až celý rok. Navíc nebylo nutné platit až čtyři první měsíce paušální poplatek. Ani na stávající zákazníky se nezapomnělo. Nabídku neomezeného volání mohli využít po zaplacení jednotného poplatku 595 Kč.

Zájemcům o předplacenou službu byla nabízena nová Oskarta Super. Oproti standardní Oskartě měla sjednocené ceny pro volání do všech sítí. Oskar Vodafone neporušil letitou tradici a na začátku prosince otevřel v Praze a Ostravě sezónní kluziště.

T-Mobile si minulý rok vzpomněl na úspěšnou kampaň v zimě 2003 a tak připravil znovu dárek značky Puma. Místo tašky se však rozdávala malá brašna přes rameno. Pro zájemce o některý z tarifních programů a pro ty, kteří znovu podepíší smlouvu, byla připravena nadílka volných minut do vlastní nebo pevné sítě. Ta se rovnala desetinásobku volných minut v rámci daného tarifu.

Nezapomeňte, že jsme pro vás otevřeli speciální vánoční sekci MobilManie, ve které vás informujeme o současných vánočních akcích operátorů.

Diskuze (2) Další článek: Jak napsat dobrou recenzi

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, O2, Vodafone, Ostatní, Vánoční nabídka, Bit, Propagační akce, Brusle, Zlevněný telefon, Aktivovaný tarif, Operátor, Vodafone — Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Týden Živě: Zajeli jsme do Londýna a koukli na nové hodinky a mobily od Samsungu

Týden Živě: Zajeli jsme do Londýna a koukli na nové hodinky a mobily od Samsungu

** Samsung představil nové hodinky a mobily ** Ukážeme Galaxy Watch5, Z Fold4 a Z Flip4 na vlastní ruce ** Čipy nejsou, papír není, Maliny nejsou, nic není

redakce
Týden ŽivěVideo
Který soused má optiku a jaké připojení je dostupné u vás? To prozradí nová mapa
Lukáš Václavík
Poskytovatelé internetuPřipojení k internetuInternet
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
T Phone. Operátor T-Mobile má vlastní telefony vyladěné speciálně pro české 5G sítě

T Phone. Operátor T-Mobile má vlastní telefony vyladěné speciálně pro české 5G sítě

** T-Mobile se mimo operátora stává i výrobcem hardwaru ** Představuje dva 5G modely vyvíjené ve spolupráci s Googlem ** Chlubí se rychlou 5G konektivitou, ale hlavně nízkou cenou

Jan Láska
5GSmartphonyT-Mobile
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy
Jak přečíst platební kartu mobilem a k čemu je to dobré

Jak přečíst platební kartu mobilem a k čemu je to dobré

Pokud vlastníte telefon s technologii NFC, můžete prostřednictvím aplikace pro Android zkusit načíst údaje ze své bezkontaktní karty. Vyzkoušíte si tak třeba, jak moc je náchylná k případnému RFID skimmingu.

Jan Spěšný
NávodyMobilní aplikace
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby
David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
Xiaomi Mix Fold 2 je skládačka s tenkým tělem. Skvělou výbavu podtrhuje fotoaparát Leica

Xiaomi Mix Fold 2 je skládačka s tenkým tělem. Skvělou výbavu podtrhuje fotoaparát Leica

** Xiaomi představilo svůj druhý skládací smartphone ** Vylepšil co mohl, dostal nový typ displeje a fotoaparát Leica ** Zatím je dostupný pouze v Číně

Martin Miksa
Skládací konstrukceLeicaVlajková loď
Výrobci upouštějí od testování v Dxomark. Pokud nemá telefon šanci na první místo, nestojí to za to

Výrobci upouštějí od testování v Dxomark. Pokud nemá telefon šanci na první místo, nestojí to za to

** Mobilní výrobci přestali Dxomarku posílat telefony na testování ** Výsledky DXO se stále používají, tak v čem je problém? ** Pokud nemá telefon šanci na první místo, testování se nevyplatí

Martin Chroust
FotomobilyDxOMarkFocení mobilem
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Cubot Pocket si vás získá čtyřpalcovým displejem a nízkou cenou

Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Cubot Pocket si vás získá čtyřpalcovým displejem a nízkou cenou

** Hledáte kompaktní telefon okolo čtyř palců? ** Dotykáč už možná nenajdete, budou zde jen tlačítkové telefony ** Zavedené pořádky chce změnit Cubot Pocket

Martin Chroust
Kompaktní velikostAndroid