Co všechno vydrží Huawei P20 Pro? Známý youtuber ho pořádně potrápil nožem i ohněm

Youtuber Zack Nelson, který je na síti známější pod aliasem Jerry Rig Everything, podrobil své zatěžkávací destrukční zkoušce smartphone Huawei P20 Pro. Připomeňme, že jeho mechanický test sestává ze zkoušky odolnosti krycího skla displeje, čoček fotoaparátů, zjištění materiálů, zkoušky odolnosti zobrazovače proti zahřátí a mechanické odolnosti těla ohybem.

Všechny tyto disciplíny podstoupil i aktuální vlajkový model čínského Huawei. Výrobce sice neuvádí použití krycího skla Gorilla Glass, ale podobný druh tvrzeného skla kryje i tento mobil z přední displejové strany i na zádech. Při běžném použití by se neměly poškrábat ani sklíčka fotoaparátů. Obvodový rámeček včetně tlačítek je vyroben z kovu.

Vzhledem k použití OLED displeje došlo při zahřátí zapalovačem k nevratnému poškození zobrazovače, na kterém zůstal bílý flek. Poněkud překvapivě skončil test ohýbáním, když krycí sklo displeje popraskalo v místě, kde předtím probíhal test odolnosti proti škrábání ocelovými hroty. V opačném směru ohybu už se telefon dále nepoškodil. Po skončení testu telefon normálně fungoval, ale kvůli velkým skleněným plochám přece jen doporučujeme majitelům P20 Pro používat přibalené ochranné pouzdro.

Váš názor Další článek: Příští rok proběhne důležitá aukce kmitočtů. Rýsuje se šance na čtvrtého operátora

Témata článku: Huawei, , , , , , , Huawei P20 Pro, Ohyb, Test odolnosti, Youtuber, Zahřátí, Pro +, OLED displej, Mechanická odolnost, Obvodový rámeček, #Huawei, Opačný směr, Sklo, Huawei P, #JerryRigEverything, Zack Nelson, Odolnost, Běžné použití, Hrot,