CoComm na to jde jinak. Tablet a mobil schoval do stolního telefonu

Španělská společnost CoComm představila nový hardware na nedávném veletrhu MWC v Barceloně. Oslovit jím chce hlavně menší kanceláře nebo třeba soukromé lékařské ordinace. Funkce tabletu a mobilu kombinuje do podoby stolního telefonu. Na něm by pak obsluha měla vyřešit prakticky vše, od ryze telefonních, přes smartphonové i takřka desktopové potřeby.

Modely CoComm F900 a F910 obsahují vestavěný tablet se slotem na SIM kartu, která dodá mobilní datovou, ale i hlasovou konektivitu. Tablety obsahují vestavěný Android 11, u vyššího modelu se dá tablet dokonce z těla telefonu vyjmout a pracovat s ním zvlášť. Přidanou hodnotou zařízení má být speciální aplikace na spravování telefonních kontaktů v adresáři.

Pomocí přední kamery v tabletu lze na zařízení provozovat i video hovory – podporovány jsou všechny známé platformy Meet, Teams, Zoom i Skype. U pokročilejšího modelu lze k ovládání funkcí využívat i fyzická tlačítka na těle telefonu, nižší model s tabletem umístěným napevno ve vertikální poloze jsou k dispozici pouze tlačítka pro mikrofon a regulaci hlasitosti. CoComm má ambice proniknout se svými mobilně-stolními telefony do mnoha zemí EU.

Váš názor Další článek: Jen další trapný pokus? Firma žaluje Apple za produkt, který ani nevyrábí

Témata článku: Video, Android, Evropská unie, Barcelona, MWC, Telefony, Hybridy, Skype, Veletrh, Provedení, Zoom, Telefon, Mobil, Model, Tělo telefonuVybrali jsme nejlepší telefony, které si v červenci 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červenci 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Nokia vzkřísila legendární 6310. Obrněná XR20 má zase 5G a bezdrátové nabíjení

Nokia vzkřísila legendární 6310. Obrněná XR20 má zase 5G a bezdrátové nabíjení

** Nokia představila tři velmi odlišné telefony ** Přivítejte tlačítkáč, „plácačku“ s obří baterií a levný odolný 5G smartphone ** U Nokie XR20 můžete navíc počítat s jednorázovou bezplatnou výměnou displeje

Martin Chroust
Android 11Legendy