ČOI zakázala prodej této čínské nabíječky. Při dotyku hrozí úraz elektrickým proudem

Česká obchodní inspekce (ČOI) varuje před používáním USB nabíječky C-tech UC-02. Při dotyku na USB portu nabíječky hrozí vážný úraz elektrickým proudem. ČOI nařídila zákaz dodávání výrobku na trh a okamžité stažení z prodeje.

Jedná se o čínský výrobek brandovaný českou značkou C-tech, za kterou se skrývá dovozce Elko Trading. Výrobky značky C-tech nabízí prostřednictvím distributora AT Computers mnoho tuzemských obchodů a e-shopů s elektronikou. ČOI uložila distributorovi zákaz dodávání nabíječky na trh a její stažení z prodeje. Výrobek byl nahlášen také Ministerstvu průmyslu a obchodu, informace o něm byly zveřejněny v systému RAPEX.

Klepněte pro větší obrázek
Tento nabíjecí adaptér C-tech může být životu nebezpečný! | Foto: ČOI

ČOI identifikovala u tohoto výrobku vážné riziko úrazu elektrickým proudem až smrti tím, že se uživatel dotkne USB konektoru na těle výrobku, na kterém se objeví nebezpečné síťové napětí 230 V v důsledku průrazu nedostatečné izolace mezi primární a sekundární částí výrobku. ČOI dále zjistila nevyhovující značení výrobku, jelikož nebylo uvedeno obchodní jméno a kontaktní adresa výrobce a kontaktní adresa dovozce.

Pokud uvedený adaptér máte doma, přestaňte jej používat a nezapojujte ho do elektrické zásuvky. Vadný výrobek můžete s odvoláním na zjištění ČOI reklamovat u prodejce a požadovat vrácení peněz. Před zákazem prodeje byla nabíječka v prodeji v bílé a černé barvě za cenu okolo 130 Kč.

Informace o nebezpečném výrobku:

  • Název výrobku: USB nabíječka
  • Typ / číslo modelu: C-tech UC-02
  • Výrobní číslo/EAN: 8594125010393
  • Identifikační údaje výrobce: Shenzen TVC-Tech Limited, Shenzen, China
  • Identifikační údaje dovozce: ELKO TRADING, s. r. o., K Terminálu 7, 619 00 Brno
  • Distributor: AT Computers a. s., Těšínská 1970/56, 710 00 Slezská Ostrava
  • Země původu: Čína
Diskuze (13) Další článek: 8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

Témata článku: , , , , Elko Trading, Nabíječka, Česká obchodní inspekce, Dotyk, Brno, Výrobek, AT Computers, Úraz, Obchod, Vážný úraz, Elektrický proud, Pro +, Shenzen, China, USB, Dovozce