Copilot umí ve Windows 11 spravovat a ovládat telefon s Androidem 14. Stačí jen zapnout doplněk

  • Copilot ve Windows 11 umožní správu připojeného telefonu
  • Přes Copilota pošlete textovku nebo vyhledáte telefonní kontakt
  • Copilot dále vytáhne informace ze zpráv nebo nastaví budík

Umělá inteligence od Microsoftu, Copilot, umožňuje z Windows 11 spravovat a ovládat smartphone s Androidem 14, který máte k PC připojený přes aplikaci Propojení s telefonem. Abyste službu mohli využít, je nutné nejprve aktivovat telefonní plugin ve webovém rozhraní Copilotu. Přejděte na tyto webové stránky, přihlaste se k Microsoft účtu (ke stejnému, k němuž jste přihlášeni v telefonu), a v pravém horním rohu zvolte kartu Moduly Plug-in, ve které zapněte položku Telefon.

Klepněte pro větší obrázek
Aktivace Pluginu Telefon ve webovém rozhraní Copilotu. 

Aktivace v našem případě trvala zhruba půl minuty až minutu. Jedná se o novou funkci, kterou ještě Microsoft nemá úplně vychytanou. V počítači vám pak stačí se připojit přes aplikaci Propojení s telefonem k vašemu smartphonu. Pokud je vše bezproblémové, vidíte v desktopové aplikaci aktivní spojení s telefonem. Propojení s počítačem zase vidíte v horní liště vašeho smartphonu. Jakmile máte hotovo, můžete k telefonu „pustit“ umělou inteligenci.

První dotaz chvíli trval, protože jsme neměli aktivní propojení dat z telefonu do počítače. Ještě předtím totiž musíte prostřednictvím QR kódu a displeje telefonu potvrdit potřebná oprávnění pro čtení a dílení dat. Následně můžete Copilotovi napsat nebo říci, ať vyhledá kontakt z telefonního seznamu, popř. napíše textovou zprávu a pošle na daný kontakt. To vše Copilot zvládl, chtěl jen potvrdit samotné odeslání, přičemž textovka z telefonu skutečně odešla.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Přes Copilot jsme vyhledali kontakt v telefonu a odeslali textovku

Copilot mimo to zvládne třeba nastavit budíky nebo získat z telefonu další informace prostřednictvím aplikace Propojení s telefonem. Např. z textových zpráv, z nichž může vytáhnout ty nejdůležitější informace. A dá se předpokládat, že se Copilot do budoucna naučí v souvislosti s telefonem i další funkce.

Diskuze (5) Další článek: Nepleťte si pojmy. U roamingu a mezinárodního volání záleží na tom, kde se s českým číslem nacházíte

Témata článku: , , , , , , , Doplňky, Copilotu, Propojení, Textovka, Budík, Modul Plug-in, Kontakt, CoPilot, Telefon,