Cortana končí. Hlasový asistent od Microsoftu na Androidu a iOS neprorazil

Novodobý svět mobilních hlasových asistentů je v současné době již téměř kompletně rozebrán. Na iOS kraluje Siri, u Androidu se stále dostává do popředí Google Assistant, a to takovou měrou, že Bixby od Samsungu téměř vypadává ze hry. Jedním z dalších velkých hráčů je ještě Amazon Alexa, a pak už dlouho nic. Není tedy divu, že se na zavedených platformách nedaří asistentům třetích stran, a své o tom ví i Microsoft. Ten loni v červenci oznámil konec podpory Cortany na platformách Android a iOS, což se také úderem dnešní půlnoci stalo.

Mobilní aplikace pro obě zmiňované platformy už není dostupná. Pokud však chcete na mobilu i nadále přístup k poznámkám a upozorněním, máte k nim v mobilu ještě částečný přístup přes aplikaci Microsoft To Do. Cortana i nadále plně funguje ve Windows 10, ovšem i zde brzy nastane určitá transformace. Z Cortany by se měl v brzké době stát virtuální asistent pro webových balík softwaru Microsoft 365.

Google Assistent vs. Amazon Alexa ve světě chytrých reproduktorů:

Zdroj Microsoft

Diskuze (11) Další článek: T-Mobile v dubnu: vlajkové OnePlus 9, Xiaomi Mi 11 a sleva 7 tisíc na iPhone 12 mini

Témata článku: Microsoft, Android, iOS, Microsoft, Asistent Google, Bixby, Hlasový asistent, Siri, Amazon Alexa, Virtuální asistent, Cortana, Asistent, Asisten, Google Assistent, Platforma, Telefony s Androidem na Heureka.cz