COVID-19 má oficiální českou aplikaci. Stojí za ní Nemocnice Milosrdných bratří

Aplikace COVID-19 (zdarma pro iOS) má za cíl poskytnout základní informace o nákaze, návod, jak předcházet jejímu šíření, a přidává aktuality z Česka i ze světa. Za titulem stojí Nemocnice Milosrdných bratří v Brně, která ručí za odbornost informací.

Aplikace se dělí do přehledných záložek. Na první jsou Statistiky, ve kterých  se dozvíte počty případů, a to i v přehledných grafech. Vždy si můžete rozkliknout zaměření na svět nebo jen vybranou zemi. Záložka Novinky čerpá aktuální zprávy z ověřených zdrojů, čímž vám ušetří čas ručním procházením webů a hledání patřičných informací. Po jejich rozkliknutí jste ale přesměrování na patřičný web.

Mapa ukazuje rozšíření nákazy po světě, Symptomy zase poví příznaky infekce ale i to, co máte dělat, pokud si myslíte, že jste nakažení. Záložka Pomoc ještě vysvětluje, jak se můžete nakazit i jak se můžete chránit. Jedná se tedy o opravdu pěkně a přehledně zpracovanou aplikaci, která může být zajímavou alternativou k digitální informační kartě, kterou zpřístupnilo Ministerstvo zdravotnictví skrze aplikace Apple Wallet v případě platformy iOS nebo YourWallet na Androidu.

Diskuze (6) Další článek: iPhone 12: Na stole jsou tři scénáře, ten nejčernější počítá až s příštím rokem

Témata článku: Mobilní aplikace, Android, Aplikace, Koronavirus, iOS, AppStore, Obchod s aplikacemi, Česká republika, Záložka, Nákaza, Česká aplikace


Určitě si přečtěte