Čtenářský kotel: odpovědi Samsungu

Na čtyřicet vašich otázek odpovídá Kamil Vacek ze společnosti Kiboon Mobile, která je oficiálním dovozcem mobilních telefonů Samsung v České a Slovenské republice.
Čtenářský kotel: odpovědi Samsungu
Kapitoly článku

Telefony

1. Proč si mám koupit právě telefon značky Samsung? Zatím si pod touto značkou představuji spíše ledničku či televizor.
 
Samsung je dvojkou na světovém trhu s mobily co do obratu, trojkou v počtu kusů. Do roku 2006 chce být jedničkou, nechte se překvapit. Každopádně naše telefony se prodávají díky super technologiím, jedinečnému designu a nejvyšší kvalitě.

2. Kdy se na český trh dostane Samsung SGH-D410, který zřejmě jako první přinese displej s dvě stě šedesáti tisíci barvami? Jaká je očekávaná cena v obchodě? Bude jej nabízet některý z operátorů?

Duben až květen. Koncovou cenu očekáváme kolem šestnácti tisíc včetně DPH. Operátoři mají zájem.

3. Kdy konečně začne Samsung vyrábět mobilní telefony s podporou Bluetooth? Mým favoritem na koupi byl Samsung SGH-E700, ale když jsem zjistil, že nemá Bluetooth, nekoupím si ho.

V Bluetooth máme zpoždění. Ve druhém pololetí představíme pár telefonů.

4. Slyšel jsem, že výhradním distributorem telefonů Samsung se má stát společnost The Phone House, je to pravda? Zlepší se tím i dostupnost a nabídka příslušenství?

To je asi vtip. S The Phone House rádi spolupracujeme, ale pouze v maloobchodním prodeji. Také nám již funguje první Shop in Shop v pražské pasáži Myslbek. Připravujeme další čtyři v dalších městech. Úroveň prodeje v The Phone House odpovídá naší image Premium značky.

5. Kdy se u nás začnou prodávat Samsungy s operačním systémem? Mám na mysli modely na platformě Palm OS i Windows Mobile.
 
Ve druhém pololetí.

6. Chci se se Samsungem SGH-S500 připojit k internetu se svým kapesním počítačem Palm Tungsten E. Bohužel nemohu, jakmile se totiž pokusím Palm s mobilem spojit, telefon se restartuje. V databázi Palmem podporovaných mobilů není jediný Samsung, spojení s Nokiemi, Siemensy a Sony Ericssony však funguje. Proč není značka Samsung podporována Palmem? V čem je chyba?

Myslím, že pokud není v nabídce připojení s telefonem Samsung, není chyba v Samsungu, ale v ovladačích zmíněného Palmu.

7. Bude Samsung dodávat modely, které budou mít uprostřed ovládacího kříže místo tlačítka pro wapování, které nevyužiji, tlačítko OK pro potvrzení volby? Připadá mi to logičtější.

Nevím. Pošlu to jako připomínku do Soulu. Pokud přijde stejná i z jiných zemí v Evropě (a pokud možno z těch největších), tak se tím budou zabývat. Jinak bohužel ne.

8. Jaké jsou rozdíly mezi modely SGH-E700 a SGH-E710? Bude se u nás E710 prodávat?

E710 je model jen pro Vodafone. Když Vodafone do léta koupí Eurotel nebo Oskar, tak ano ;), jinak ne. Navíc má blesk.

9. Kdy bude k dostání Samsung SGH-X600?

Rozhodli jsme se ho neuvádět na trh. Prodejnost např. v Německu nám dala za pravdu. Podle mého názoru nepatří mezi úspěšné modely.

10. Kde seženu kryt na Samsung SGH-C100?

Kryty nejsou uživatelsky vyměnitelné, takže jedině v autorizovaném servisu www.kiboon.cz/servis.asp
Příslušenství

11. Kdy bude na našem trhu k dispozici dostatek příslušenství? Chybí především těžká sada handsfree a držáky do auta.

Vývoj poptávky po příslušenství jsme opravdu neodhadli. Omlouvám se za to. Do konce měsíce února bude všeho dost. Těžká HF sada bohužel v nabídce stále není. Bude až od dubna-května letošního roku.

12. Kde se dá koupit a kolik stojí datový kabel k Samsungům SGH-X100 a SGH-E700?

Od příštího týdne jich bude dostatek u našich distributorů, operátorů, v Shop in Shopu a na dobírku i přes infolinku 841 122 122.

13. Proč už Samsung nedává k mobilům do standardního příslušenství i druhou baterii? Myslím, že vzhledem k malé výdrži těchto telefonů je druhý akumulátor téměř nutnost.

Malá výdrž baterií je minulostí. Nyní je srovnatelná se všemi véčkovými telefony jiných výrobců.

14. Plánuje Samsung uvést na trh nějaké přídavné fotoaparáty? Třeba pro model SGH-X100?

Ne. Pokud vím, tak v úspěch přídavných fotoaparátů Samsung nevěří.


Proč mají Samsungy českou diakritiku u T9? Půjde vypnout všudypřítomné zvukové signály? Čtěte další kapitolu o softwaru.

Témata článku: Samsung, Sam, Samsung Česko, Nové slovo, Kotel, Klasický záznam


Určitě si přečtěte