Čtete dětem před spaním? Pak potřebujete aplikaci Readmio, vykouzlí vám úsměv na tváři

Readmio je první mobilní aplikací svého druhu. Pomáhá rodičům, prarodičům a všem, kteří pravidelně předčítají dětem, oživit pohádky autentickým zvukovým doprovodem. Čtení totiž doprovází zvukovými reakcemi podtrhujícími konkrétní momenty v příběhu.

Zvuky oživující děj (např. praskání v krbu, zurčení potoka nebo zpěv ptáků) se aktivují hlasem čtenáře, není tedy třeba mačkat žádná tlačítka. Rozpoznávání řeči funguje zcela offline, pohádky tak můžete číst kdekoliv. Povídky jsou uspořádány do různých kategorií dle věku a typu pohádek.

Pomocí moderní technologie rozpoznávání řeči čtené příběhy doslova ožívají. Zvuková reakce je totiž na předčítané slovo, případně celou frázi, mimořádně přesná. „Pokud čte například maminka větu, v níž popisuje, že na dvoře chrochtá prasátko, spustí se zvukový efekt a dítě uslyší zachrochtání prasátka. Čtení je tak pro děti mnohem zábavnější a příběh si dokáží představit živěji a barvitěji,“ vysvětluje tvůrce aplikace Ilya Novodvorskiy. Ten chce aplikací pomoci většímu zájmu dětí o čtení pohádek a umožnit tak rodinám trávit více času společně.

Aplikace je bezplatná, aktuálně obsahuje bezmála 100 pohádek v češtině (další česky a anglicky) s celkem 1756 doprovodnými zvuky. Instalovat ji můžete jak na Apple iOS, tak na Android.

Váš názor Další článek: Pixel 4a se opět ukázal na veřejnosti. Tentokrát nedopatřením na webu Googlu

Témata článku: Mobilní aplikace, Android, Pro děti, Pro rodiče, Rozpoznávání řeči, Spaní, Dítě, Read, Rozpoznávání, Prasátko, Aplikace, Apple IOS, Úsměv, Pohádka, Čtení10 her, které nám chyběly na letošní E3: Fable, Hellblade 2 a další

10 her, které nám chyběly na letošní E3: Fable, Hellblade 2 a další

Během E3 se ukázali desítky nových her. Trochu nám tam ale chyběly některé tituly, o kterých už nějakou dobu víme.

Martin Nahodil
E3Téma
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny