ČTÚ zkontroloval, jak operátoři dodržují novelu zákona. Někteří neaktualizovali podmínky

Můj názor  |  zobrazit i odpovědi (trvale)  |  řadit od nejstarších Komentáře nyní řadíme od nejnovějších.
Tímto odkazem můžete řazení změnit.
 |  nových názorů: 5

Názory k článku

27. 11. 2020 09:39

ČTÚ zkontroloval, jak operátoři dodržují novelu zákona. Někteří neaktualizovali podmínky.................Podstatné pouze pro Paušálisty !
---------------------------------------------------------------------------------------------S Předplacenkou mohu Operátora Diskvalifikovat Ihned !
(Opustit, Odejít, Odhodit, Zrušit)...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Anonymizovaný  |  26. 11. 2020 16:15

ČTÚ? To je jedna velká tragédie... Za "nepromítnutí novely ZoEK" do VOP, což je vzletný výraz pro nelegální jednání a doslova okrádání zákazníka, protože je po něm vyžadováno něco, na co operátor nemá nárok, by měl daný operátor dostat znatelně po prstech a pokutu počítanou procentem z obratu, aby to pořádně zabolelo a pro příště respektoval platné zákony!Mimochodem přestože ČTÚ už smí udílet pokuty až "5 % čistého obratu pachatele přestupku", tak nemám informaci, že by k pokutě, počítané z obratu, někdy sáhl u "velké trojky".Přitom klasické pokuty, nízké jednotky milionů, jsou pro operátory "velké trojky" úplně směšné i vzhledem k tomu, kolik jim spáchání přestupku přinese peněz nebo ušetří investic, zvlášť, když si takto získané peníze mohou ponechat a jenom zaplatí tu drobnou pokutu a dobrý.Sám jsem poslal už velké množství podnětů k ČTÚ a aktivita z jejich strany není nic moc. Hodně věcí se jim musí nahlásit, jinak je aktivně neřeší a i to, co řeší, má jen málokdy pro operátory nějaký větší důsledek.Nechápu tu "velkou vstřícnost" k operátorům, kteří se pak také podle toho chovají například tím, že "nepromítnou platný zákon" atd.Kdybych byl v radě ČTÚ já, tak mystery shopping v prodejnách operátorů bude minimálně každý týden u každého z nich a jakýkoliv pokus o "nepromítnutí zákona" bych navrhoval u horní hranice pokuty a ještě bych apeloval na zákonodárce o zvýšení z těch 5% alespoň na 30%.
Protože jestliže si velké korporáty mohou nedovolit "nepromítnout zákon" a dál vydělávat, tak tím dáváme jasně najevo, že naše zákony se mohou nedodržovat a to nejen těm velkým korporátům, ale všem lidem.Základem právního státu je spravedlnost a stejný přístup pro všechny! Jestliže pan X "nepromítne zákon" do svého chování při návštěvě banky, tak mu to podstatně poškodí jeho fungování ve společnosti. Opravdu nevidím důvod proč by "nepromítnout zákon" a poškodit tak mnoho zákazníků nemělo mít pro operátora podobné důsledky.Potřebujeme "nevstřícný ČTÚ" mnohem více než čtvrtého operátora. Ve státech, kde tamní regulační úřad operátorů není tak "vstřícný", respektive je celkem "ostrý", tak jsou naopak operátoři mnohem vstřícnější k zákazníkům a to i cenově.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
26. 11. 2020 14:45

ČTÚ řeší prkotiny, ale v tom hlavním totálně zklamal. Už 10 let se tu roztahuje kartel s cenami 3x vyššími, než jsou ceny za tyto služby obvyklé.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor